bugün

neyin kafasını yaşadığını bir türlü anlayamadığım türk milletinin gözünü bile kırpmadan yaptığı şey.

sen tut cumhuriyet'in kurucusuna tarifi imkansız nefretler büyüten adamları al bakan yap başbakan yap cumhurbaşkanı yap. bu çok onur kırıcı. çoğunluğun tercihiyle seçildiğini iddia edenler mustafa kemal atatürk'ün huzuruna çıkmamak için kırk takla atıyor. anayasalar değişiyor, kurallar tepetaklak ediliyor. vaktiyle cumhuriyet ilan edilmesin diye kendini parçalayanlar bugün merasimlerle anılıyor. çok mühim tarihi şahsiyetlermiş gibi gösteriliyor. kumpaslar kuruluyor, oyunlar oynanıyor bu ülke üzerine. ne başbakan ne cumhurbaşkanı devraldıkları kutsal emanetin kurucusuna saygı duyuyor. adını bile anmıyorlar başka söze ne hacet. cumhuriyet'in vermiş olduğu yetkilere dayanarak cumhuriyet'in kurucusuna saldırıyor, milleti kışkırtıyorlar üstelik.

rezillik diz boyu. ayıbın bini bir para. millet perişan. herkes şikayette, herkes memnuniyetsiz. gel gör ki ne şikayetten vazgeçiyorlar ne de şikayetçi oldukları durumları ortaya çıkaranları seçmekten. anlamıyorum.

cumhuriyet'in başına getirilenler atatürk'ü unutturmak için her yolu deniyorlar, öcalan'ı sayın diye çağırıyorlar. anlamıyorum.

utanıyorum da. kurda kuzu emanet etmekten ne farkı var bunun diyorum. demek ki bu insanlar kuzuyu gözden çıkarmış, kurdu beslemenin derdinde diyorum. kurt bununla doymaz, sıra onlara da gelecek bilmiyorlar mı diyorum.

bilmiyorlar diyorum.
ülkeyi kendisinin zanneden kitlenin, ülkenin gerçek sahiplerinin yönetmesini hazmedememesi durumudur aslında.
yazıktır efendim tek kelimeyle.