bugün

samimiyetle söylüyorum ben bizzati duydum.

fakülte kantinide oturuyordum. genelde tek başıma oluyorum.

ve duruşumuz en net biçimde bellidir fakültede. neyse yan masadada kızlar var ve muhtemelen kasıtlı yüksek sesle konuşuyor.

aynen şu ifadeyi kullandı ''cumhuriyet bize açılma hakkı vermiştir. bak modern olduk istediğimiz gibi giyiniyoruz, tayt bile giyiyoz'' ifade aynen buydu.

erkek olsa samimiyetle döner konuşur anlamazsa bi şekilde anlatırdık. ama karşımdakı kız.

şimdi ben bunun cahilliğine mi yanayım? cumhuriyetten anladığı tek şeyin açılmak olduğuna mı yanayım? yoksa bunu bu tarz yetiştiren zihniyete mi yanayım?

zavallıyıdı.

not: başlıkta kızın konuşma şekline göre açılmıştır. dikkat ederseniz şiveli yazdım.

yani daha kız cumhuriyet demekten aciz. lakin cumhuriyetin kendine hak verdiğini iddia ediyor.
bir yerde haklıdır. Şimdi halifelik ve saltanatın hüküm sürdüğü bir ülkede triko tunik ve taytla gezebileceğinizi söylemeyin bana.fakat dar alanda kısa paslasmıştır konunun ilgili olduğu tek haktan bahsetmiştir. entutun ortamda olduğunu görüp biraz daha dikkatli davranmalıydı.

Cumhuriyetin bize seks yapma hakkı verdiği gerçeğini inkar ettiği anlamına gelmez bu kız konu neyse ondan bahsetmiştir.
dünya'nın çoğunda var olan kanunların 1923 ile beraber ülkemize geçte olsa gelmesidir, yobazlar rahatsız.