bugün

(bkz: aptallarla eğlenmenin en iyi yolu)
+tren de,
-tren,
+öpsün seni zeki müren

şeklinde cereyan etmiştir.
çok değişik bir ülke bizim ülkemiz. çocukluk şakasıyla ne alaka demeyin. alaka da aramayın zaten.

artık eskisi gibi yapmıyor çocuklar şakalarını. ve yaptıkları zamanda eğer karşıdaki gülmüyorsa güceniyor, kötü oluyor ve ağlıyor kimi zaman. artık çocuklar köşe yazarı oluyor bizde. çocuklar şakayı bırakıp gerçekleşiyorlar, kapıp kaçırıyorlar, hırsızlık yapıyorlar, adam öldürmeye çalışıyorlar..

zamanında ahmet kaya ya laf soktu diye onuncu yıl marşı söyledi diye serdar ortaç dinler oldu bizim çocuklarımız. hala dinliyorlar nedense, yaptığı sadece fi tarihinde bir eylemdi, onun üstüne ne yaptı acaba? ertuğrul özkök okuyor artık bizim çocuklarımız, aslında osuruk beyinli köşe yazarlarının ne idüğü belirsiz zırvalarından sonra, hamaset çığlıklarında
boğulduğumuzdan beridir çocuklar şaka yapmaz oldu. çocuklar bizim yüzümüzden belki şaka yapmıyor artık. şaka yapmaya kalkışsa ''işim var berke'' demekle yetiniyoruz biz. bi ilerle demenin çocuğa söylenişi aslında o.

çocukluk şakaları.. dedim ya birşey aramayın yazıda. çocukluk işte..
(bkz: enseye saplak gote parmak)
a:Atatürk ne demiş ?
b:Ne demiş ?
a:açık bulduğun enseye patlat demiş. çaaaaaaat
b:aggggghhhh kaçma lan.

a:kanka naber.
b:ei
a:hmm şey Atatürk 19 Mayıs 1919 da samsuna Ayak bastııııı. (ayağa basılır)
b:argghhhhh kaçma lan.
arkadaşının gözüne kalem sokmaya çalışmak.
cebi delik pantolondan sikini dışarı çıkarıp "ya aga benim ellerim yağlı sen şu cebimden evin anahtarını alsana" diyerek ona şeyinizi ellettirmek.bu durum karşısında yapılacak tek şey tuttummu bırakmayacaksın arkadaş!
(bkz: tut-masaydım düşüyodun)
çocukken pantolonun cebini delerek s.kini cebe sokarak "kanka şu cebimdeki parayı alsana benim ellerim yağlı " denilmesi sonucu oltaya gelen arkadaşın şeyinizi ellemesi. ya da patlak topun içine taş doldurmak.