bugün

öncelikle bir adet 2.5 litrelik coca cola alınır efendim.. ezan okunmasıyla beraber kolamız açılır, bardaklara doldurmadan kapak kontrol edilir, 1 litre kazanmışızdır umuduyla ama o da ne?! "3 kapak 1 kavanoz" yazıyordur dalga geçer gibi,kendinizle çelişirsiniz.. "3 kapak 1 bardak" değil miydi lan o?!
neyse, aradan günler geçer, aldığınız ikinci 2.5 litrelik coca cola şişesiyle sofraya oturursunuz, ahaliye havalı bir şekilde -baaak bak nasıl bedava çıkıyor şimdi diye itici hareketlerde bulunduktan sonra kapağı açarsınız fakat yine aynı yazı, yine aynı telaş, yine ayrılık. "3 kapak 1 bardak" hayır! artık coca cola almayacağım lan deyip, geri çekilirsiniz..
sonra bir gün anneniz gelir ve:

-ff, oğlum şu kola kavanoz veriyordu dimi? bu akşam gelirken bi tane al da, kavanozu alalım.
+(iç ses) ulan kırk yılda bir şey istedi benden, hadi olm kalk al ölmessin.

neyse kardeşim, akşam yine kola alınır ve yemekten önce artık çok önemsizce kapak açılır, bakılmadan anneye uzatılır ve "al bakam kavanozunu" denir. aradan 5 saniye geçer ve gülerek "bedava kola diyo bunda" cevabını duyup, dalga geçildiğinizi sanırsınız fakat gerçektir. gerçekten de tam bir litre bedava kola kazanmış olursunuz, mutluluk..
evet, içimden gelerek anneme bir iyilik yapmak istemştim, hatta kola'yı bir bokmuş gibi sokmuştum eve gerine gerine.. ve evet, gerçekten de 3'ün 1'ini almak bu olsa gerek, almıştım, mutluydum. ve şimdi dünyanın en riyakar kararlarından biri beni bekliyordu..
-ya annemin istediğini yapıp, elimde bir kavanozla eve gelecektim..
-ya da iftardan sonra para ödemeden-hem de hiç- kolamı alıp, deliler gibi içecektim.

seni seçtim futurefallen..

(bkz: coca cola topsun olm)
(bkz: inci kokan hareketler bunlar)
- 3 kapaktan birinde bedava çıkıyormuş olum.
* tamam o zaman 3 tane alalım illaki birinden çıkar.