bugün

8tasa 5 atacak Belçika takimi.
Rönesans sanatçılarını andıran bir teknik direktöre sahiptir.
anderlecht ve standard liege ile birlikte belçika ligini forse eden takım.. teknik direktörleri preudhomme nin giydiği paltoya hayran olduğum; belçika jüpiter ligi takımı.. bu adam her maçta benzer paltoları giyiyor ve çoğu kahve ve tonlarında...
olimpiyat stadında paket olacağına emin olduğum takım. 1903 ulan. umut ediyorlarsa bile yazık.
küçümsenecek bir rakip olmadığını dün geceden sonra bile anlamayan insanlar var.

beşiktaş hala eleyebilir ama bu lakayıtlıkla zor.
dün anadolu takımımız samsunspor'u 2-1 yenerek bize acı tattırmış pis takım. inşallah rövanşta 10 gol yersin. piç şerefsiz.
muazzam, basit oynayan ve taş gibi bir belçika ligi takımı. eğri oturalım doğru konuşalım adamlar saygı duyulacak top oynuyorlar ve kuzey avrupa kültürünü yansıtıyorlar. küçümsediğimiz izlanda'dan da 3 gol yemiş bir takımız. keza galatasaray'da anderletch'i küçümseyip rezil durumlara düştü.

bizim ligin takımlarından bir bok olmaz, ülke futbolundan da öyle. gerçekten yazık.
beygir gibi kalipli ayni zamanda cabuk ivmelenebilen futbolculari olan mutevazi takim.

cok kolay cok basit oynuyorlar oyunu. bunlari izleyince ben neden futbolcu olmadim amk diyebilir insan.

not:fiko başgan ın en sevdiği uefa top16 takımı.
bir takım uefa son 16 turunda iki maçta da 1-0 geriden gelip seni yeniyorsa senden daha iyidir demektir. saygı duymak gerekir.
kurada kendisi çekildiğinde "oh be,demek ki hep şanssız değiliz,köy takımı"denilen,adamlar ilk maçı almasına rağmen"aman rehavete kapılmayalım,çok rahat döşeriz"gibi sürekli kendisine hakaret edilen,ama götü havada rakibini totalde 5-1 yenerek annesinin ligine yollayan belçika klübü.
iki maçta da beşiktaş karşısında geriye düşmesine rağmen maçları çevirip turlayan takım. gelecek sene bir kamyon futbolcu satacaklar belli ki.
belçika'nın önde gelen futbol kulüplerinden.
1891 yılında kurulan takım maçlarını Brugge'deki 29300 kişilik Jan Breydelstadion'da oynar.
Belçika'da Şampiyonlar Ligi finali oynayan tek takımdır.
1919-20, 1972-73, 1975-76, 1976-77, 1977-78, 1979-80, 1987-88, 1989-90, 1997-92, 1995-96, 1997-98, 2002-03, 2004-05 sezonlarında belçika liginde şampiyonluğu göğüslemişlerdir.
Fenerli gencolar da köy takımı diye açıklama yapmış. Öncelikle brugge uefa sıralamasında fenerin 22 sıra üzerinde bir takım ve haaala köy takımı öyle mi? Biri de çıkıp ulan Anderlecht gs yi brugge bjk yi eledi belcika ligi madem köy ligi bizde bu kadar miyiz o zaman diye sormaz mI benim canımı sıkan durum budur arkadaş adamlar 2 şer maçta da bizimkilerden iyi gözüktü biraz oturun şunlara kafa Yorun canınızı böyle şeylere sıkın ki biraz ilerleyelim artık bizim alacağımız arpa boyu yolu sikeyim ulan ne sevimsisiz!
Istanbullular tepişirken bu garibim de arada kaynadı.

Tek suçu bjkye tecavüz etmek garibimin.*
iddaada son maçtan yatıran takım.helal olsun..
avrupa kupalarında namağlup olan tek takımdır.

bjkliler ne havalanmıştı patlattı bjk balonunu.
forvet oyuncuları fizik olarak mükemmel bence.uzun boylu,mücadeleci tarzı forvet arıyorsanız bu takım tam bir maden.
Felaket disiplinli bir futbol takımı. Ağır askeri disiplinlerinin bir örneğini şuradan görebilirsiniz:
https://www.youtube.com/watch?v=93cS4pOv-JI
beni her seferinde yakan takim. ne zaman kupona yazsam tersini yaparlar. alt diyorum 5 gol ust diyorum 0-0. bunlara veriyorum yeniliyorum karsi takima veriyorum maci aliyolar. kesin istihbarat gidiyo fuhrer sizi yazdi diyolar ona gore oynuyolar.
Yaklaşık 6 dakika sonra şampiyonluğunu ilan edecek takım. Evet.
anderlecht'e 4 tane sallayıp şampiyon olan aslanlar.
bugün anderlecht'i 4-0 yenerek bitime iki hafta kala belçika ligi şampiyonu olmuş.

Geçen sene Belçika gibi bi medeniyet merkezinin takımını köy takımı yea diye kendince aşağılamaya çalışan çarıklılara duyurulur.