bugün

evet efendim...

biliyorsunuz babam yok, o yüzden içim hep buruk kalmıştır. veli toplantılarında bile küçükken babamı sorduklarında evi terk edip yunanistan'a kaçtığını bildiğim için bunu söylediğimde öğretmenlerim vah yavrum derdi. hiçbir veli toplantıma gelemedi kimse, doğuştan yatalak valideciğim ile büyüdüm arkadaşlar.

yani benim başıma gelse belki ben yapamazdım çünkü bizde şu öğretilir. anan orospu olsa sırtında geneleve taşıcaksın derler. ama görün elde ne evlatlar işte. ama biraz da haklıdır bence çünkü sen yıllarca baba diye bil, esaslı bir insan olarak onu örnek al o tutsun sonra gitsin cehape zihniyetine oy vererek sizin o mütedeyyin ak vatandaşlarla tayyip erdoğan sayesinde kurulan o demokratik türkiye'nin dibini oysun. yok ya?

hülasa, bugün pideci rahmet abiyle yaz sıcağı altında gavur .mı sıcaklarında halkın nabzını tutup ona göre şerbet dağıtıyorduk hayrımıza insanlara. anketimizin sonunda ak parti'Ye oy verdiğini anladığımızda hemen pideci rahmet abinin sırtına monte ettiği şerbet tankından bi şerbet patlatıyorduk ikram niyetine.

bize de bu yakışırdı nitekim.

yollardan adam kadın çevirip soruyorduk. ilerden türbanlı bir bacımız geliyordu ama elinde de migros poşeti olduğu için şüphelendim anket yaşamak istedim ve pideci rahmet abiyle yanına gittik ve;

hbbia: hanfendi selamün aleyküm, yahu bi anket yaşayabilir miyiz geleceğimiz ak diye bir projemiz var bu kapsamda anket yapıyoruz acaba bugün oy kullansanız kime verirsiniz?

türbanlı güleç bayan: ya şimdi demokratikleşme yolunda hükümetin hedeflerini olumlu buluyorum, ayrıca milli iradenin hüküm sürmeye başladığı bu topraklarda hükümetin çabalarını, uluslar arası..

hbbia: bi dakka anlamadım hanfendi bi soru sordum soruya cevapla karşılık veriyonuz. oyunuz kime olur?

pideci rahmet abi lafa girerek: çıkar şu türbanı ne dediğin anlaşılmıyo sıcaktan mahfolduk zaten yea.

hbbia: abi bi dakka ne karışıyorsun yahu? üzgünüm hanfendi o biraz meczup sıcaklarda dini başına geçti valla tekrar kusura bakmayın.

türbanlı güleç bayan: e tamam kısaca ak parti.

hbbia: işte bu, aman tayyibiim bunu bekliyordum bizden şerbet kazandınız. doldur rahmet abi lıkır lıkır.

hanfendiye şerbetimizi ikram ettikten sonra hanfendiye de bir tik atıp anket kağıdımız üstünde yolumuza devam ederken ilerden yaşlıca tahminim tek ayağı camide olan bir dede geliyordu.

hbbia: selamün aleyküm dede, ne var ne yok anket yapıyoruz şerbet vericez katılcan mı?

uzun burunlu biraz çirkin dede: katılayım evlet kaç para veriyonuz?

hbbia: amca miting değil bu anket şerbet vericez sadece. he gelmek istersen numaranı ver biz seni aldırırız.

uzun burunlu biraz çirkin dede: olur yeğenim olur emekli yetmiyo valla s.kicem hükümetin anasını.

hbbia: oha haşa de, yemin ederim gebertiriim seni deyip yumruğu basıyordum ki suratının üstüne pideci rahmet abi eliimi havada yakalayıp

-dur, nöğapıyon? bırak yaşlı geberir yakında zaten kökü kurucak bunların belli ne olduğu baksana

+doğru diyon abi deyip elimi indirecekken yanına bir adam geldi böyle gayet efendi ve olaylara ak gözlüğünden bakan birisine benziyordu ve durun lan ne oluyor deyince ben olayı anlattım ve anketten bahsedince bizi kenara çekti ve;

yahu babam sıkı cehapelidir ondan öyle tepki veriyor iyi ki yapmamışsınız sizin g.tünüe baston sokup kaveden arkadaşlarıyla s.kip denize atarlardı sizi tövbe ya rabbi deyince olayların iç yüzünü anladım ve hıııhkk hıhhhk yapıp genzimi boşaltarak ağzıma balgam biriktirip

-hayhhhğğğk pughhk senin evlatlığına a.ına koyiyim. baban cumhuriyetçi olmuş sahip çıkamadın mı g.t lalesi deyince napıyım baba bu işte atsan atılmaz dilendirsen dilendirilmez deyince bi anda duygusallaşıp doğru diyon dedim.

pideci rahmet abi: evet bir yol daha var gençler, darülaceze ye kapatak mı ellağam?

hbbia: hee lan doğru diyon abi ver birer şerbet şurda içek, sen de koş babanı al ben bi sigara içicem kafamda filler s.kişiyo bizim torbacıdan haber var mı akşama bişiler ayarlasın bu arada.(torbacı bildiğimiz değil kaçak sigaracı arkadaşlar)

pideci rahmet abi: yok ya almışlar onu da bu ara emniyet sıkı takipte a.k

hbbia: her neyse git babanı getir de onu darülaceze ye kapat, hem de yaşlı bak gelin falan memnun değildir, altından alıyonuz mu sizde?

olaylara ak gözlüğünden bakan adam: yav sorma, yıllarca anamı gerçek manada s.kti, şimdi mecazi anlamda s.kiyo ayıptır söylemesi.

hbbia: doğru, haklısın, yapacak bir şey yok. verelim gitsin ak zaten yaşlı, ilerde falan da bi boka yaramaz.

olaylara ak gözlüğünden bakan adam: doğru diyosun dur koşup getiriyiim geri fazla uzaklaşamaz zaten bi ayağı sakat hahahaha.

hbbia: hadi koş yeğenim.

babasını aldık ve hemen nüfuzumu kullanıp yaptığım birkaç aramanın ardından darülaceze ye gittik pideci rahmet abinin doblosunun arkasına attık dedeyi verdik darülaceze'ye. ulan biz de uğraşamayız, bu da evlat sonuçta ama napsın garibim altından alıyolarmış hasta beziyle falan sonradan çok detay öğrendi hüzünlendik epey ama yapacak bir şey yok.

hayat acımasız, ben değilim. işlerimizi halledip gençle birer çay içtik pideci rahmet abi ben ve genç ve anketleri de sallamasyon doldurduk, zaten 55 milyon ak partili var neyin anketini yapıyoruz deyince pideci rahmet abi.

o esnada garson gelip çayları tazeliimmi abi deyince: yok ya ben de aşırı bi kansızlık var bi bardaktan sonrası dokunuyo deyip hadi pideci rahmet abi ben kalkıyorum eve gitmem lazım kadıncağızı bi görüyüm balkona çıkarıyım diyerek küçük dinleri ben yarattım havasında gömleğim kirlenmesin diye enseme koyduğum mendili çıkarıp alnımdaki emek emek dökülen terleri silip gökyüzüne doğru umutla bakarak eve geldim ve yatalak valideciğim ile a haberi açıp cehape ye falan sövüp rahatladık zaten kakam gelmişti iyice dışarda yapamıyorum ben.
Akplilerin hayırlı evlat olduğunun ispatıdır.
Darülaceze yan gelip yatma yeri değildir.
mübahtır.