bugün

türkiye siyasetinde şu an itibariyle akp den sonra chp nin iktidara gelmeyeceği kesindir.akp den sonra türkiyede yeni bir siyasi fraksiyon iktidar olacak çünkü chp tam bir muhalefet partisidir, iktidara gelseler ne yapacaklarını düşünmediklerine eminim.chp statükodan vazgeçti fasa fisosu tamamen saçmalık,hiç bir zaman siyaset üretmediler,üretemiyecekler.Kılıçdaroğlunun gelmesi hiçbirşeyi değiştirmedi aynı tas aynı hamam.ab ye evet,libyaya asker mi evet.chp şu anın türkiyesinde akpleşerek,sağcılaşarak(hiç bir zaman sol bir parti olmadı ama en azından burjuva devletçiliği yapıyordu)oy toplamaya çalışıyor.gerçeği varken taklidine kimse bakmaz kılıçdaroğlu duyurulur.
yıllardan beri içine sızmış statüko yüzünden bir tahminde bulunma durumudur.

Ne zaman ki statükoyu kırar o zaman iktidar için bir ümit doğar.
her ne kadar koyu bir chp sempatizanı olsam da yukarıda ki tespite katılmamak elde değil. malesef chp ecevit liderliğindeki konumundan, siyaset anlayışından gün geçtikçe uzaklaşıyor. eğer; sol görüşlü bir iktidar gelecekse bu kesinlikle sağlam örgütlenmiş ve karizmatik bir lider ile yeni oluşan bir parti olur. chp nin bundan sonra alacağı oy yüzde 25-30 bandında oynar yukarı çıkamaz.
%25lik kemikleşmiş tabanının biraz üstüne çıkabiliyor fakat açık konuşalım iktidar olucak kadar potansiyele sahip değil. e olsa iktidar olur. bi kanalda başka, bi kanalda başka konuşan başkanları olmazsa, her gitti ilçeye burasını il yapıcam diyen başkanları olmasa, pkklılara af çıkarıcam diyen başkanları olmasa, her aileye maaş bağlıyacam diye başkanları olmasa... iktidar olabilir. bunları uzatabiliriz tabi...
şu saatten sonra oy verenler de sadece partinin adının anısına verecektir. zannetmiyorum ki liderin yapısına oy verilsin.
chp ye verirdim ben de fakat artık oyumu haketmiyor diye düşünüyorum.
hiç de şaşırtıcı olmayandır. bu kafayla.