bugün

olmayan ihtimaldir. bunu bir partiyi savunmak adına söylemiyorum.

tarhan 'ın chp tabanındaki destekcisi sanılanın aksine azdır fazla olsaydı 2-3 ay önceki chp kurultayında muharrem inceyi öne sürmez kendisi aday olurdu.

anadolu partisi başka bir partiye katılım için hülle amacıyla kurulmuştur diye düşünüyorum.katılacakları partide ihtimal işçi partisi olabilir.amaç chp'den koparabildiğini koparmak kılıçdaroğlunu zor durumda bırakmak olabilir.
olmayan ihtimaldir, apolitik 80 sonrası gençliği ve 90 nesli -gezi parkında sokağa çıkan örgütsüz kitle- genel aile-okul kültürünün etkisiyle yetişti bu da neo-kemalist ve neo-islam kavramları altında özdeşleşir.

yani örgütsüz ve siyasete uzak, ilgisiz insanlar "kürtlerden nefret ediyorum, akp gerici, chp solcu atatürkçü mis gibi işte ona oy veririm" kafasında, bilmem anlatabildim mi.

sen ben gibi okuyan adamlarda akp yenilsin diye kötünün iyisine oy verme mantığıyla chp'ye veriyor büyük çoğunlukla, anca il meclisinde kendi %0.03lük partisine basıp tatmin oluyor.

Kıyı kesimlerindeki "keyfime karışılmasın" psikolojisi ve "atatürkün partisi" veya "sol parti" psikolojisi zaten hepimizin malumu, yani olmaz öyle bi dünya. kalmaz baraj altında.
Olmayan ihtimaldir. Emine ülker tarhan'ın kurduğu partiye gidecek diyorlar. Bu sözlük ergenleri anma hayalci. internet alemine kalsa iktidar zaten hepar. He he tamam.
Kalması gerek gerçek cumhuriyetçi atatürkçülerin siyaset yapabilmesi için bu şarttır.