bugün

kaynak kıçım falan değil. bildiğin "görünen köy" bu. vizyonunun temeli tek elin parmakları ile sayılan yıllar olan, misyonunu tamamlaması için istanbul belediye başkanlığına adaylığı öngörülen bir ismin değil baykal'dan, gürsel tekin'den bile geride olduğu aşikardır.

şimdi merkez sağcısı, solcusu kutsal ittifak yapıp akp'nin sonu geldi diyerek kendi oluşturdukları hayal havuzunda yüzmeye başladılar. çok erken. dere paça olayı. hatta ileriyi görüyorum büyük hayal kırıklığı emin olun.

gürsel tekin chp'yi, chp gürsel tekin'i tamamlayacaktı oysa. ha şimdi sana mı kaldı lan desteklemediğin partinin iç dizaynı? diyerek bir soru yöneltilirse, cevaben vereceğim bir cümlem yok. ama şunu izah edebilirim. chp artık iktidarın parçası olsun. muhalefet olarak başarısız 8 yıl geçirdi. şimdi kılıçdaroğlu geliyor ya, neye seviniyor millet? başarılı bir muhalefet olacağı için mi? hayır. ha bende diyorum ki, en kötü muhalefet olacaksa bile chp, kuvvetli olsun, hesap sorsun, sordursun.

gundi kemal televizyon ekranlarında elindeki belgelerle birkaç şov olayı yaptı ya, seçimlerde uzan taktiği halkın yanındayım imajı çizdi ya, hah işte 10 yıl önceki tayyip profili.

yok paşam bu iş böyle değil. bu gundi'nin harcı değil. şov farklı, siyaset farklı.
(bkz: peki abi)

- chp gandhi kemal le kazanamaz
- abi sıra sende oyna
- aa ulan okeyi atmışım yanlışlıkla
- olsun abi geri al
- alıyorum.
Kazanır kazanamaz meselesinden ziyade SSK yı soyup soğana çevirdikten sonra " SSK kar amacı güden bir kurum değildir " diyen bir kişinin nasıl olupta Gandhi gibi bir kişiye benzetildiği merak konusudur. Dış görünüş kastediliyorsa , eh işte.