bugün

CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun'un TBMM'deki odasında iddiaya göre 3 hafta önce pazar çantası içinde 250 bin dolar (8 milyon lira) nakit para bulundu. Ancak parti yönetimi, olayı Meclis Polis Amirliği'ne bildirmek yerine gizledi.

Market torbasının içinde yine siyah bir poşete sarılı şeyler olduğunu gören temizlik görevlisi milletvekiline ait olduğunu düşünerek, odada görevli sekreter ve danışmana durumu aktardı. Personel, milletvekilini arayıp 'Torba size mi ait' diye sordu.
Milletvekili odasında herhangi bir şey bırakmadığını belirterek, kendisine gelen ziyaretçilerin tek tek aranarak sorulması talimatı verdi.

Personel, poşetin içine baktığında 5 ayrı şekilde paketlenmiş tahmini 250 bin dolar (8 milyon tl)
bulunduğunu gördü. 3 koldan yapılan aramalar sonunda poşetin bir kahve içmek için ayaküstü uğrayan başka bir CHP'li milletvekiline ait olduğu belirlendi.

Milletvekili gelip parasını alırken 'personele hiçbir şekilde konuşmamaları talimatı verildi. Olay ile ilgili tutanak da tutulmadı. Milletvekili aldığı parayı garajda parasını tek tek sayarak çantasına yerleştirdi."

250 bin doların CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'ya ait olduğu kulislere yayıldı. Ağbaba bunun üzerine sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada iddiayı yalanladı ve "iddiaların araştırılması, kamera görüntülerinin incelenmesi için Meclis Başkanlığına dilekçe vereceğim. Bırakın böyle bir kirli ilişki içinde olmayı yan yana gelirsem bile vekillikten istifa etmeyi kafama sıkarım" dedi.

Haberin details ve kaynak:
https://m.sabah.com.tr/ga...ki-250-bin-dolarlik-sir/5
ayakkabi kutulari varken pazar cantasi nedir vizyonsuz herif.
Haberin Devamı şöyle:

Paranın unutulduğu odanın sahibi olduğu belirtilen CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun da sosyal medya hesabından, "Konuya ilişkin TBMM'de gerekli araştırmaların yapılması istemiyle dilekçe vereceğim. Hodri meydan. Hukuki yollara başvuracağım" açıklaması yaptı.
"DELEGELERE 150 BiN LiRA DAĞITILDI" iDDiASI.

CHP'nin ekim ayında gerçekleştirilen istanbul il Kongresi de yaşandığı öne sürülen "para karşılığı oy" iddialarını geçen ay Akatlar Mustafa Kemal Kültür Merkezi'ndeki toplantıda dile getiren CHP'nin eski PM üyesi Ferihan Karasu, "Ses kayıtlarını dinledim.

https://m.sabah.com.tr/ga...ki-250-bin-dolarlik-sir/9
Bir ilçede il delegesine oy karşılığı 150 bin lira teklif eden belediye meclis üyesi istemiyorum artık" dedi. Çarpıcı iddianın dile getirildiği görüntüler, sosyal medyada da hızla yayıldı.
https://m.sabah.com.tr/ga...i-250-bin-dolarlik-sir/10
"bu iddialar hep dillendiriliyordu"
chp eski genel sekreteri mehmet sevigen ise sabah'a yaptığı açıklamada parti içindeki çürümenin ibb başkanı ekrem imamoğlu ile başladığını dile getirdi. istanbul kongresi'nden kurultaya kadar birçok iddianın kulaktan kulağa yayıldığını vurgulayan sevigen, "çürüme ilk olarak istanbul kongresi'nde görüldü.

ardından kurultaya uzandı ve aday seçimi ile sonuçlandı. bu tür parasal söylentiler, gizli gizli aday adayları arasında çok sık dillendiriliyordu. ilk defa bu kadar açık konuşulmaya başladı. elbette iddialar vahim ve tüm chp'lileri yaralıyor" ifadelerini kullandı.

https://www.sabah.com.tr/...i-250-bin-dolarlik-sir/12
Bende olsaydı küçük bir güneş enerjisi santrali kurardım. Chp’de olunca delegeye dağıtıyorlar, demek ki..
Chp'nin kendisi bir kriz.