bugün

Açık seçik ortada olan gerçektir. Böyle futbol olmaz.
mori sadece kukladır. asıl teknik adam oyunu karanlık taraftan yöneten Aykut Kocaman'dır.
doğru bir iddiadır. bu kadar sıkıcı, " ya tutarsa " futbolu oynayıp hala kazanan kaç takım kaldı ki ?
(bkz: he amk he)

bu bkz ı kullanmak istemezdim ama ne ağladınız be.
liverpool un romantik rüyası çelsi realitesi ile yarıda kaldı. ahauahaha.
bir zamanların yunanistan milli takımından daha beter bir futbol anlayışına sahiptirler. bir takım her maç 11 kişi defans taktiğiyle oynar mı dedirtir. lig sonuncusu sunderlanda karşı yine aynı taktik. lig lideri liverpoole yine aynı taktik. böyle şampiyon olsan ne olur olmasan ne olur? hani paran olmasa, zayıf bir ekiple oynuyor olsan anlarız da bu nedir?
Futbolu sadece atak yapmak sanan malların beyanıdır. Chelsea çok kaliteli bir kadroya sahip değil belki. Belki her oyuncusu dünya yıldızı değil. Ama çok stratejik bir takım ve bütün takımları çaresiz bırakacak düzeyde bir performans sergiliyor. Acaba bunu söyleyenler, kendi takımları ligde ve Şampiyonlar liginde mücadele edip böyle defans yapıp başarılı olsa yine aynı şeyi söyleyecekler mi Merak ediyorum. Topa bu kadar sahip olup da yenilen takımların seyircilerindeki yüz ifadesini görmeye de bayılıyorum. Başarılar Chelsea!