bugün

ya sev ya terketçilerin salyalarını akıtan eylemdir... bu entrynin yazarı her ne kadar onaylamasa da söz konusu eylemi gebersinler gibi faşizan bir tutum içine asla girmez. talepler vardır, konuşulmalı bir ortak yol bulunmalı ve ölümler başlamadan eylem sona ermelidir. nitekim hükümet kanadından yapılan açıklamalar da
kürt kelimesi yerine pkk eşkiyası denmesi gereken durum. kürtler işinde gücünde.
açlık grevi yapanların talepleri kabul edersin ya da etmezsin, desteklersin ya da desteklemezsin. bunlar kişinin kendi tasarrufunda. ancak 56 gündür süren bu eylemi 'ölsünler, beter olsunlar' şeklinde açıklamaya çalışmak bir tasarruf değil durduğumuz noktayı bize gösterir. mesela sen ya da ben hangimiz inandığımız bir mesele üstüne böyle bir cesareti gösterebiliriz? ayrıca kişinin tamamen kendi iradesinde açlık grevine girmesi ve bir 'şiddet' uygulamaması kimleri neden bu kadar rahatsız ediyor. yoksa devlet sen kendini öldüremezsin bu iş bizim görevimizdir mi demek istiyor? Ya da bu, iktidarın,sistemin beden üzerindeki politikalarına karşı bir direnç gösterdiği mi için mi bu kadar görmezden geliniyor?
sonu merak konusudur.

bir kısım kıbrıslı bu konuda ne düşünüyor bir bakın:

http://www.facebook.com/e...otif_t=plan_mall_activity
klavye poşulusu asalakların gündemin en önemli olayıymış gibi pompaladığı grev. aklı başında insanların, tutarsan ekime kadar tutmazsan s*kime kadar diye baktıkları, kendin çal kendin oyna durumu.
40'dan fazla gündür sadece şekerli suyla beslenip hala ölmeyerek insan olmadıklarını kanıtlayan topluluğun yaptığı grevdir. ne zaman ölecekleri ise merak konusudur.
sonuna kadar destekliyorum açlık grevi yapanları. bence ölene kadar devam etsinler. belki diğerleride katılır.
verin kürdistanı koyun ambargoyu ne kadar pekeke diyen kürt varsa doldurun kürdistanlarına, hepsinin içinden geçelim, yeterse yeter...