bugün

zor görünüyor. lakin cehennemde komşu olmak için iki halkta elinden geleni yapıyor.
Hayli zor görünüyor. Cennette bile kendilerine ayrı yer isteye bilirler.
-Ya cennete kadar gitmeye ne luzüm var biz zaten bir arada yaşıyoruz fiziksel dünyada... Ve bu çok da imkansız görülmüyor tamam ayrılıklar koyuyorlar her iki taraf olarak ama,, insan insanca yaşamayı bildiği sürece cehennem sadece bir solaryum olarak kalıcaktır geriye kalan her yerde cennet bizim için.. illa dinsel bi tema olması gerkemiyor
türklerin cennetteki herkes türktür dayatmasından sonra başta kürtlerden ve diğer ahaliden sağlam sopa yiyeceklerinden cenneti kendilerine cehennem edeceklerdir.
türklerin cennette de kürtlerin ana dilde eğitim taleplerini bölücülük gibi aforizmalarla karşılaması cennetin kimyasını bozabilir.
türklerin cennetin baş köşesine atatürk posterinin asmasından sonra cennet yönetimi "bre zındıklar bu içki içen katliam yapan birinin posteri neden burda" telkiniyle cennetten toplu diskalifiye olmasıyla cennetten türk kalmayacaktır.
olağandır. yeter ki allah'ın emir ve yasaklarına uygun şekilde yaşamış ve iman etmiş olsunlar. hatta bir japon, bir ingiliz, bir fransız, bir hintli, bir alman, bir amerikan da olabilir cennette. *
cennete gidecek kürtler hayatlarında hainlik yapmamış, temiz insanlardır.Bundan dolayı sorun çıkması pek mümkün olmayan durumdur.
dindarların ütopyasıdır efendim. cennetmiş. peh!
cennet diye bir yer olmadığı için, bu dünyada birlikte yaşamayı öğrenmeliyiz.
(bkz: bak bunu hiç düşünmemiştim)
(bkz: allah bize yardım etsin) *
(bkz: allah bize bahmıyor)
(bkz: ben huri istirem)
müslüman türk ve müslüman kürtler için mümkün olan durumdur.
yine allah bilir onun işine karışılmaz. ben naçizane fikrimi söyleyim ama: olması çok zor bir durum. çünkü dünya dünya olalı böyle pis böyle şerefsiz 2 millet görmedi, bunların cennete girmesi biraz uzak görünüyor ama dediğim gibi allah(c.c.) bilir; o'nun işine yorum yapmak benim haddime değildir.
cennette buluşulduğuna göre oradaki kürt ve türk din kardeşi olduğu için sorun yaratmayacak durumdur.
cennette herkes eşit olacağı için hiç bir sorun çıkmadan yaşayacaktır iki millet.he bi gün biri birini asimile etmeye çalışırsa sorun çıkabilir.
kürtler allah bize niye bohmiyir diye bozgunculuk çıkarıp cennetin muhtelif köşelerinde şiddet olaylarına( sağı solu molotoflamak gibi) imza atmaz ise eğer olmayacak bir şey değildir.