bugün

Aslında bana sorarsanızbıyık altından biraz akp'ye laf soktuğu açıklamadır . Sen makarnalarla kömürlerle kandırdığın , beyaz eşyalarla aklını çeldiğin insanların oyuyla oradasın demeye getiriyor.

Belki de haklıdır. Ama şöyle bir şey geliyor aklıma http://youtu.be/YAmRVwlUA9U

eğer öyle bir sistem gelecek olursa algoritmadan şunu rüca ediyorum bu ablamızın oyun benim kinin 10 katı olsun .
bir yere kadar mantıklı konusmus. Fakat kimin oyunun ne kadar sayılacagı hangi kriterlere gore karar verilecek? Parası olan insan kulturludur denilemez ya da universite mezunu insanlar ilkokul mezunundan her zaman daha bilgilidir denilemez. Ayrıca kim belirleyecek bu kriterleri, tarafsız bir sonuc ortaya cıkmaz.
şimdi efendim dışarıdan baktığımız zaman cem yılmaz haklıdır.

+seçim sonucu gelecek olan yönetim neyi yönetecek?
-devleti
+devlet nedir?
-milletin kurduğu yapı.
+şimdi şurda beş kişi bi yapı kursak bu yapıda 100 tuğla olsun diyelim. 50 tuğla koyanla, bir tuğla koyanın bu yapının yönetiminde, alım-satımında, karında-zararında-akarında aynı karar verme hakkına sahip olması mümkün mü?
-değil.
+işte bu yüzden cem yılmaz haklıdır.

insanlar olarak, millet olarak hala ve hala! bizi yönetsin, bizi gütsün, biz malları idare etsin diye devlete ihtiyaç duyarsan olacağı budur işte.

devlet güçlüleri despotlaştırır! başbakanı despotlaştırdığı gibi cem yılmaz'ı da despotlaştırır!

allah bin kere razı olsun cem yılmaz. devlet denilen hırsız nedir, demokrasi denilen yalan nedir, belki birilerinin kafasında bi şimşek çakmıştır sayende.
cahil birine 'hangisi seni yönetsin' demekle okuma yazma bilmeyen birine 'hangi kitabı istersin' demek arasında bir fark yoktur, sözünü hatırlatan açıklama. tabi yapıldıysa. teyit ettirmek gerek. zira cem yılmaz suya sabuna dokunmadan parasına bakan biridir. o yüzden pek inanmadım.
cem yılmaz'ın içindeki aysun kayacı'yı çıkarttığı eleştiridir.
ne lan iki üniversite okudunuz, çıkıp iki espri yaptınız diye entel mi oldunuz hemen.
taşlayın bunu!
cem yılmaz gibi zeki olduğunu düşündüğüm bir adamın, beni hayal kırıklığına uğratan eleştirisi...

eyvallah, kendimizi seçmenin yerine koyduk ve herkes katma değeri kadar oy kullansın dedik. ne güzel. hakkaniyetçi, adaletli vs. vs. değil mi?

değil..

şu lanet dünyada her şey adil ya, adaylar da adil tabi, yersen. sen insanların oy hakkını katma değere göre hesapla, aday da gitsin oy hakkı fazla olana yatırım yapsın. kim bu peki? zengin tabi ki. zengine yatırım yap, zengin iyice zenginleşsin, fakir ise iyice fakirleşsin. ben adayım, neden kalkıp bi varoş mahallesine yatırım yapayım ki? yanı başımda tek bir adama oynayarak o mahallenin tümünden fazla oy alabilirim! ne güzel memleket.

siz herkesi dürüst sandınız galiba. hele de politikacıları. hahah!
heykeli yapanla ucube diyenin seçilebilmesi konusunda hakkı olan açıklamadır. Aslında vergi konusu hariç heryerde haklı. O vergiyede açıklama getirmiş kaçıranla veren bir olmasın şeklinde bakarsak evet oda mantıklı. Seçkincilik , elitistlikle hiçbir alakası yok bence. Bir hırsızla bir hayırsever heryerde ayrılmalı tabi böyle bir sistemde fazla ütopik.
Denenmemiş bir sisteme önyargılı yaklaşmamak gerekir. Belki böyle bi sistem gelse her şey düzelir, bilemeyiz.
cem yılmaz, özetle şunu demiş, benim oyum dağdaki çobanla bir değil, sanki bunu başkası söylemişti ( baya zeki biri söylemişti ) ama aynı mantık fakat bu kez diyor ki yüksek vergi verenle fakir adamın arasında fark olmalı. ilkokul mezunuyla, prof. aynı oya sahip olabilir mi demek istiyor? tam bir mallık öyle böyle değil, cem yılmaz tek başına birilerini iktidara getirmek istiyor galiba.

ulan dürzü, zenginler daha çok zengin olsun, fakirler köle olsun istiyorsun ya da bunu anlamayacak kadar malsın.

sonuç, cem yılmaz ın oyu yarım sayılsın kampanyası
kendisine "cemcim neden demokrasiyi komple ortadan kaldırıp şaklabanlara milyonlar kazandıran cahillerin reylerini komple yok saymıyoruz?" diye sormak istediğim şaklaban beyanıdır.

cevap olarak tabiki "gülmek lükstür güldürene para kazandırmak için cahil olmak gerekmez" gibi bir şeyler zırvalayacaktır. tipik bir cahilden beslenen cahildir kendisi. bir de reyini değerli görmeye çalışmış. ulen senin de dağdaki çobanın da reyine ihtiyaç yok aslında ama neyse elbet bir gün anlaşılacak bu konu iyice... adalet-hak düzeni için rey gerekmiyor. böyle cem gibi dallamalara da dağdaki çobana da rey hakkı verirsen anca bilgeleri düzerler. şimdi moronlar çıkıp "niye Avrupada insanlar düzülüyor mu?" diye bıdı bıdı yapacaktır. kısa kesiyorum, evet onlar da düzülüyor ama sömürgeleri sayesinde sadece ekonomik refahları biraz yüksek. neyse ya, cahillerden bıktım artık amına koyim. size bu kadar yeter.
Sen kimsin lan dedirten eleştiri.
Cem bey yazdığını bir kez daha okusa paylaşmazdı bence.
aysun kayacı bunu söylediğinde yerin dibine sokmuşlardı. aynı şeyi cem yılmaz söyleyince insanlar haklı yea çekiyor. ne biçim adamlar var lan dünyada.
soyleyeli cok olmus gerci, umarim fikrini degistirmistir dedigim bir komedyen elestirisi. sokakta dilenen bir insan ile, senin oyun ayni dereceye sahiptir. ac yatan insanlar ile senin oyun ayni degeri tasir. sen sanslisin diye oyun daha degerli olmaz. daha fazla vergi vermen kimsenin sikonde olmaz. ama o dilenci ve ac yatan insanlar senden daha degerlidir benim gozumde. simdi git saklabanlik yapmaya devam et.
güncel Önemli Başlıklar