bugün

ispanyol firma mercurysteam tarafından oyun konsolları için geliştirilen, aksiyon - macera oyunu.
(bkz: http://www.konami.jp/kojima_pro/e3_2009/castlevania/)
xbox 360 için torrente düşmüştür. 13,6 gb
hack'n slash tarzında xbox 360'a çıkmış en iyi oyun. mutlaka denenmelidir.
Konaminin çıkartığı mükemmel slashing hero oyunu. oyunun konusu gabriel adlı bir şavaşcı üzerinden anlatılıyor , gabriel yıllar önce kaybettiği karısını tekrar hayata getirmek için bir maskeye ihtiyacı olacak ama o maskeyi almak için karanlığın savaşcılarıyla dövüşmesi lazım.
biraz dantes infernodan biraz prens of persia dan bir tutamda god of war dan almış aşmış oyun,1 hafta da bitti ara ara oynamalarla, müthiş zevkli 10 numara 5 yıldız .
Eski Castlevania ile ne alakası var açıkçası bilmediğim oyun. Hiç orijinal oyunları oynama fırsatım olmadığı için emin değilim, ama ufaktan ruhunu taşıdığını da inkar edemem.

Oyundaki senaryoya gelirsek, aşırı klişe ve sizi şaşırtmaya en ufak şekilde uğraşmayan bir yapım. Ana oyunlardaki hikayeyi taşımak için mi bu seçilmiş, yoksa niye kasıyoruz ki denmiş bilmiyorum ancak hikayenin, bu oyunu oynamanız için bir sebep olacağını sanmıyorum.

Oynanış tarafında ise oyun bir Hack & Slash. Çoğu oyuna benziyor, ama en büyük benzerliği God of War diyebilirim. Silahın mantığı bile çok uzak değil. Zincirli kanca ile savaşıyorsunuz, blades of chaos a çok uzak bir silah değil her anlamda. Sadece God of War'daki gibi kitlelerle aynı anda dövüşmeniz bu oyunda pek mümkün değil. Platforming kısımları da God of War gibi hissettiriyor, onda da Prince of Persia'lar kadar iyi değildir platforming noktaları. Oldukça yeterli sayıda da puzzle koyulmuş oyuna. Sevmeyen için çözüm de sunmuşlar, açıkçası hepsi benim sevdiğim şeyler olduğu için beni tatmin etti kesinlikle. Ancak zayıflıklarından bahsetmek gerekirse, dövüş sistemi yeterince iyi değil. Combolar biraz sıkıntılı. Sorunsuz gamepadimle oynarken algılaması bazen garip olabiliyor. Combolar da yine birbirine bağlanamıyor, darksiders'ın yaşadığı sorunu yaşıyor biraz.

Müzikler yine klişe noktalardan. Bu tarz herhangi bir işte duyabileceğiniz kadar sıradan şeyler kullanılmış.

Oyunun aslında senaryo ile bağlantılı olarak benim için sıkıntısı sıradan sayılabilecek bir karakter ile çok epik bir hikaye anlatması. inandıramıyor bana kalırsa bu durum. Aynı zamanda tüm dövüşlerin benzer taktiklerle bitirilebilmesi ve buna bossların da dahil olması biraz sıkabiliyor.

Hack and Slash seviyorsanız biraz uzun olan bu oyunu muhtemelen seversiniz. Özellikle ben zamanında God of War oynadım, Prince of Persia oynadım, Darksiders oynadım, Devil May Cry vs oynadım ve benzeri bir şey arıyorum, hikayenin de amaan diyorsanız oynayabilirsiniz. Dövüş sistemi biraz farklı olsa da orijinal hiç bir şey sunmadığını da belirtmem gerekli.

Notlar:
Not 1: Oyunun açılması biraz ilerlemesiyle oluyor. Başlarda kesinlikle çok kötü. Hele Demoya bakıp neymiş derseniz büyük sıkıntı, demo taa oyunun en başından başlıyor, ve çok sıkıcı bir kısım.
Not 2: ilerledikçe yeni ekipman alıp, daha sonrasında önceki bölümlere dönerek bazı ulaşamadığınız yerlere ulaşıp loot almanız gerekebiliyor. Castlevaniaların eskilerinde bu mantık var, hatta şu an Metroidvania diye geçen bir tarz. Oyunda ilerleyişinizi baltalamıyor ama geri dönüp toplamayı da ne kadar istersiniz, bilemiyorum.