bugün

garip bir takıntı ve hobidir.
dünyanın en zevkli uğraşlarından biridir.
(bkz: haftanın şık ve rüküşü)
kisin en eglenceli aktivitesidir zira kaban ve cizme alternatifinden oteye gidemezsiniz.ama ts'te starbucks ya da biyer'de, mayis aksami oturularak yapiliyorsa tadindan yenmez eglencelik aktivitedir.
Pazar günü programlarının aşıladığı bir özellik olsa gerek.
yoldan geçenin zerre s*kinde olmayan durumdur.
(bkz: yolda insanların giyinişine puan vermek)
(bkz: kıça bakıp karakter analizi yapmak)*
(bkz: boş işler müdürü olmak) *
hele ki taksim mado'nun penceresinden, galatasaray lisesi onunden geçen hatunlara puan veriliyorsa tadından yenmeyecek hadisedir. hele hele yanınızda da kendini otorite zanneden bir bayan arkadaşınız varsa * * of ki ne off...

- off kız hatunun saçlar on numara be...
+ hadi lan ordan memeleri büyük olmasa bakmassınız * *
- yok be yavrum kıvırcık seviyorum biliyorsun..
+ he içinde içinde. * * *
+ eveeet bugünkü sıkı can iyidir kolay cikmaz kosemizin şık ve rüküs sanslilari acaba kimler.

ic ses: televizyonda da adam gibi bise yok.

+ bakkal hayri giydigi eskitilmis tulumuyla göz aliyor bugün, yumurta topuk iskarpinlerinin basilan topuklarindan göze carpan omoyla yikanmis beyaz coraplari ayri bir güzellik katmis abimize. akabinde kirlenmek güzeldir slogani geliyor aklimiza ve tabureye oturmaktan asinan kic kisminda ki büyük ize gidiyor gözlerimiz. hayri abinin icine giymis oldugu özünde siyah fakat su an gri olan gömlegi eksi puan getiriyor ona. 3 cm disariya firlamis gogus killari maco gorunumunu kurtardi biraz olsun. hayri abinin koluna iliştirilmiş torbalarin siyah rengi renk uyumu dusuncesiyle kolundaysa eger arti puan veriyoruz. ve hayri abi 6 puan aliyor bizden bu hafta.

ic ses: iyici sacmaladim lan. hayriye 15 lira borc kitledik. gormesin camdan.. lan!? aha ayşe!

+ komsu kizi ayşe giymis oldugu dar pantolonuyla dikkatleri kicina cekiyor yine. bir saniye seyirciler. simdi odaklandimda iyice ayse don giymemis. soyle bir cıplak dusundumde ayseyi. ayseye 9 veriyoruz bu hafta. hic giyinmesin komsu kizimiz.

ic ses: evlencek diyolar. bütün güzelleri kapiyolar anasini satiim.

ve sacmalik türevleri.

(bkz: ders calismanin bünye üzerinde ki muhtesem malligi)
kazma aleyselam olmaktır.

google'ın uyduları da yukarıdan sana bakıyor. ilginç demi?
sen boş işler müdürü iken birileri küloduna kadar bakabiliyor uzaydan.
boş zaman geçirme eylemi, aktivitesi. küçükken kardeşimle beraber babamın iş dönüşünü beklerken pencerenin başına üşüşüp yoldan geçen arabaları sayardık. aşağıdan gelenler benim, yukarıdan gelenler senindi yarışmanın kuralı. bu da bunun gibi bir şey.
çok zevkli bir olay, kazmalıkla alakası olduğunu da öğrenmiş bulunuyoruz.

(bkz: hepimiz kazmayız)
canı sıkılan bazı vatandaşların bu eylemi yaptığı bilinmektedir. salaklık, aptallık vs. de denebilir.
insanlara yukarıdan bakmak gerek. ışığı söndürüp pencereye geçiyordum. yukarıdan birisinin onları gözleyebileceğini akıllarına bile getirmiyorlardı. önden görünüşlerine dikkat ederler, bazılarıysa arkadan görünüşlerine, ama bütün gösterileri bir yetmişlik seyirciler için hesaplanmıştır. zaten kim kalkar da bir melon şapkanın altıncı kattan görünüşünü düşünür? omuzlarını ve kafalarını canlı renkler, göz alıcı kumaşlarla savunmayı bir yana koyarlar. insanoğlunun bu büyük düşmanıyla savaşmayı bilmezler: kuşbakışı görünüşle. eğiliyordum ve gülmeye başlıyordum. o kadar gurur duydukları eşsiz benzersiz şu 'ayakta olma durumu' neredeydi şimdi? kaldırıma yapışmış eziliyorlardı; yarı sürüngen iki uzun bacak omuzlarının altından çıkı çıkıveriyordu.
*