bugün

dün akşam oynanan partizan maçından sonra fenerbahçe'nin şampiyonlar ligi biletini kapmasından mütevellit sevinçten uyuyamayan, yatakta dönenip, sıcaklayan yastığı dönderen fenerbahçe taraftarıdır.

işte yine toplumsal bir rahatsızlığımız... en ufak bir başarının hatta başarı bile sayılmayacak olağan bir basamak atlamanın bokunu çıkarıyoruz. hem de bokun içindeki kırmızı, saydam domates kabuklarına varıncaya kadar. tamam şampiyonlar ligine kaldın işte. bir iki sevindin, tezahürat yaptın orada kal, tadında bırak! illaki sonradan görme olduğunu göstereceksin değil mi?

ben söyleyince kötü olmaktan bıktım. adama sormazlar mı ne bu görmemişlik diye? tabi açsınız değil mi şampiyonlar ligine? her zaman gitmek nasip olmuyor. gözünüze uyku girmedi şerefsizim. bu nasıl bir pespayeliktir ya? ulan bükreş taraftarı bile bu kadar sevinmedi. ki üçüncü sınıf bir takımdır. demek ki siz o takımdan bile aşağılık bir takımın taraftarısınız ki çıldırıyorsunuz sevinirken.

bu kadarla kalsa amenna... bazı aklıevveller tutmuş galatasarayla dalgasını geçiyor. bu tam manasıyla cami duvarına işemektir söyleyeyim. bu ülkede kimse, hele hele fenerbahçe taraftarı, şampiyonlar ligi hakkında, avrupa kupaları hakkında cimbomla taşşak geçemez. var mı lan müzenizde avrupa kupası? yok... cimbom şampiyonlar ligine en çok katılan takımlar arasında. bu sene olmadı, seneye... fener ne işe yarıyor yüz yıldır? hiç...

sizin geçen sene çeyrek finale çıktık diye havalara hopladığınız başarıları mustafa denizli ile galatasaray bundan yıllar önce yakaladı. şampiyon klüpler kupasında çeyrek değil yarı final oynadı. herkes haddini bilecek kardeşim! hem anlamıyorum fenerbahçe'nin gruplarda sıfır çekmeyeceğinin garantisi varmış gibi davranılmasını. bugünden şampiyonlar ligi şampiyonu ilan edenler var fenerbahçe'yi. gülüyorum. ayağınızı denk alın, çok pis korlar...
(bkz: butun gece sevinçten uyuyamayan fb taraftarı)
(bkz: butun gece kederden uyuyamayan gs taraftarı)
birazdan atağa geçip kendi muhtevasında ayar vermeye çalışacak fenerbahçelidir.
kederden uyuyamamis galatasarayli taraftarla bakismislardir.

-nolcak haci?
+siz o kupa da biz bu kupada.
-8 yil once kupa almistik haci?
+ama sonra battiniz, eski ile bu kadar sevinmemeli onunuze bakmalisiniz.
-siz de kupalarda bi halt yapamiyorsunuz, konusma dubuduk.
+e biz daha yeni basladik. gecen sene bir, bu sene iki.
-gecen sene sampiyon bizdik haci, yuregim kan agliyor kan.
+e biz biraktiydik, heyecandan elimiz titredi.

nitekim bu diyalog, konusmadan sadece bakisarak gerceklestirilmistir.