bugün

bugün denk geldiğimdir. bugün bursa erikli denuri nihat aslanoba anadolu lisesi nin oralardayım. fırından haşhaşlı lokum aldım evime gidiyorum. evim biraz yakın oaralara ama tam değil. neyse aldım eve gidiyorum bir baktım bir gürültü patırtı. ne oluyor diye kafayı çevirdim. bir manita. göz göze geldik. ne oluyor ki acaba dedi. bilmiyorum yan sokaktan ses geliyor dedim. gittim bakmaya. kız da meraktan geldi. aha ! bir bakkalın önündeki toptancı arabasını taşlıyor 10 15 kişi. bir abimiz de izliyor önümüzde. kız 'ya polis falan mı çağırsak ki' dedi. adam 'çağırdık' dedi. ben de 'ya sebep ne ki hacı abi' derken bir adamın 'burası erikli amuna koyduğum burada nestle içilmez' diye bağırdığını duydum. yerde taş kalmayınca brisi bulduğu deir levha ile arabaya vurmaya başladı. polis aracı geldiğinde arabanın camı, kasasında ise işe yarar bir şey kalmamıştı. bahsettiğim araba kamyoet tarzı araçlardan. yanımdaki kız 'ay arabanın şöförüne birşey olmuşmudur kiii' dedi ama şöför kim ve nerede onu hiç bilemedik. kızın gözlerimin içine içine bakışları dışında hatırladıklarım bunlar sözlük.

not: aynak larak yerel kanal olan olay medya ya da line tv nin sitesine baktım ama bir bilgi yoktu. yarın tv de çıkabilir.
not 2: erikli su, erikli mahallesiyle bağlantılıdır. nestle de karacabey den mi ne çıkartılıyor ama marka isviçre markası olunca..
milliyetçiliği her alana yaymak isteyen bursa halkının yaptığı kısa süreli bir action'dır.
fransız erikli firması ile isviçre nestle firmasının rekabeti için türk halkının birbirini yemesidir.
Bursa halkinin yapmis oldugu guzel bir harekettir, memleketimle bir kez daha gurur duydum, takdir ettim. Bir cok insana sacma gelebilir ama gayet guzel bir olay. Birde bursa insanina hangi sifatlari yapistiriyolar.
muhtemelen münferit bir olaydır. zira erikli suyun artık erikli mahallesinde üretimi yahut dolumu bulunmamaktadır. erikli su dolum tesisleri kestel çimento fabrikası'nın az yukarısındaki derekızık köyündedir. ne tesadüftür ki nestl'nin de su dolum tesisleri ve kaynakları yine bu derekızık köyündedir...
erikli en baştan beri nuri nihat aslanoba nındır satılması falan söz konusu değildir bu arada.
erikli Türk markasıdır, fransız diyenler var yanlış biliyorlar.
taşlama olayı doğruysa bunun sebebi su markası olmadığı kesindir. bursa'da böyle sudan sebepler den kavga çıkmaz.

sazan.avi