Baldızından sonra yeğenini de belediye şirketinin başına atayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey:

Furkan Bozbey benim kardeşimin oğlu.
Soyisminin Bozbey olması, bu gençlerin orada değerlendirilmesinin önüne geçmemeli. Yeter ki liyakati olsun. Bunun tartışılmaya açılmasını, gündem olmasını maksatlı buluyorum.
insan üzülüyor. Bu gençler hiç mi çalışmayacak demiş.

Yiyin efendiler yiyin aksırıncaya kadar yiyin. Ahlaksızlık bu ülkenin damarlarına işlemiş yeterki yetki verilmesin.

Madem başkan oldun doldur akrabalarını belediyeye. Bütün şeflikler müdürlükler başkanlıkları doldur. 600 daire de sen kap 5 bin dönüm arazide çevirdin mi iş tamam.
Nasılsa devlet yağma hasan böreği birazda sen faydalan.

https://twitter.com/sgokb...NJEO8UauwTvKtJSA&s=19
Kansız kansızdır. Partizanlık yapanın Allah canını alsın! Doğruya doğru demek gerek, yanlışa yanlış... Torpil kul hakkıdır. Sen de ben de yapsak, aynı.
ne sosyal medyada ne sözlüklerde gündem olmayan başkandır. aynısını akp yapınca ortalık ayağa kalkıyor.
daha şimdiden bozdu bu bey.

Bizim toplumda, başkalarının yaptığı yanlışları sırf başkaları da yapıyor rahatlığıyla, sırayla başa geçenler de yapıyor. Seçilene kadar bin bir türlü sempatiklik ve sevimlilik fotoğrafları, hemen ardından da liyakatsizlik. Sadece yazıklar olsun, nasıl ki öncekiler bu ve benzeri olaylardan dolayı gittiler, demek ki bunların koltuk ömrü çok daha kısa olacak.

Halk maalesef olaylara karşı; sesini çıkarmasını bilmediği, umursamadığı ve duyarsızlaştığı için de, bu devran böyle gelmiş böyle gidiyor, ta ki komple batana kadar.

Bu gidişle, torunlarımıza atalarından sadece rezillikler miras kalacak.

(bkz: zübük)
Biz karşı tarafa benzeyeceksek iktidar olmamızın anlamı yok.

Derhal görevden geri alsın Bu isimleri.

Yoksa istifa etsin.