bugün

bundan belki 20/30 yıl önce bayanların hiçte sallamadığı, ince parizyen çoraplarını burnu açık ayakkabıları içinde gösterdiği, şimdi ise ortaya çıkacağı sezildiğinde hemen kafadan başka şeyler geçirilecek, yoğunluk farklı bir konuya verilecek ve kesinlikle bakışların o yöne kaymayacağına emin olunacak bir pozisyon alınacak ikili.
kıroluk olarak değerlendirilen davranıştır.
bazı mary jane stili ayakkabılarda, bazı ayak ve bacak şekillerinde, ve bazı kombinasyonlarda hoş duran giyim tarzı.
(bkz: sandalet içine çorap giymek)
(bkz: kroluk mu istiyorsunuz alın kroluk)
Artık parmak arası terlikleride çorapla giyeceğiz dedirten moda. Bu yeni akım bir sivri zekalının parmak arası terliğini giyerken, çorap giydiğini farketmesi ve çorabı çıkarmaya erinip çorabı delmesiyle ortaya çıkacaktır.
(bkz: tarihe not düşün)
düpedüz kıroluktur.. (bkz: böyle moda ikonu olunmaz ..herşey moda diye de yapılmaz)
iiiğğğ...iğrençtir. yıllarca hep dalga geçeceğim ama bazı insancıkların ısrarla devam ettiği giyim şekli.
kırmızı ojeli tırnakları ile orantılı bir ayağa sahip kadının, kibar ve tercihen atkılı ayakkabısı içerisindeki, beyaz transparan çorabı neden şık durmasın ki... ve hatta çekici*...
bundan seneler sonra, düğün, piknik yada herhangi bir kişisel çekilmiş dvd'yi Alıp; günün şartlarındaki formatına dönüştürüp, günün yeni multimedia cihazına takıp; 'vay be ne tipmişiz, o şeyin içine çorap mi giyilir, çorap dedim lan, çorap ne ki? mama ben çorap dedim çorap ne? ' dedirtecek çağımız moda aday adayıdır. Önü açık bir modadır. 1 hafta önce tanık olduğum durumdur. Bundan daha kötüsü için;
(bkz: Burnu açık ayakkabı içine çorap giyen birini görmek)
(bkz: sokak modası)
avrupa sokaklarında kol gezen moda. frenk dünyasının türlü kırolukları gibi türkiyede trend olmasından korkulan.