bugün

kendi sevgilimde görüp, birkaç arkadaşımdan da duyana kadar sadece filmlerde olduğunu düşündüğüm bir tripti. zengin ve kendini beğenmiş esas kız sevgilisiyle kavga eder ve direkt kuaföre veya alışverişe giderdi. sanki tezgahtarlar ve berberler terapist .aq, ne mantıkla yaparlar bunu akıl sır erdiremezdim. ta ki kendi başıma gelene kadar. 2- 3 kavgadan sonra sevgilim saç şeklini değiştirince anladım durumun reelitesini. "neden?" dedim "neden değiştirdin saç şeklini?", "kendimi iyi hissetmeye ihtiyacım vardı" dedi. kaynar sular boşaldı başımdan aşağı. yıllarca küfür ettiğim o film karakterlerinde biri gibi bir sevgilim vardı. kaderime küfrettim.

daha bugüne kadar sevgilisiyle kavga edip berbere giden ve "abi alabulus yap!" diyen veya "şurda 2 tişört aliimde rahatliim lan!" bir erkek görmediğim/ tanımadığım için, bu durumun sadece kadınlara özgü bişi olduğunu düşünüyorum. yazık lan böyle sevgilisi/ karısı olan erkeklere. ettiğin her kavganın maddi karşılığı var a.q düşünsene. insan doğru düzgün içini boşaltamaz lan kadın her an kuaföre veya butik e kaçıcak diye. yapmayın etmeyin hanımlar, başka yöntemler bulun kendinize rahatlamak için. yazıktır o erkeklere yahu!
maddi durumu iyi olanların tribidir. cepte beş kuruş yokken, kuaför trip yapar kadına. diyelim ki, dayanamadık, attık kendimizi kuaföre. son paramızsa cepteki, gel de bunalımdan kurtul. kuaföre panik atakla girip, manik depresif çıkar insan.
kuaförde yeni bir saç modeline kavuşmak olayın bir boyutudur aslında. durumun diğer bir boyutuysa, gidilen kuaförün bunalımdaki kadının her derdini dinlemesidir (daha doğrusu dinliyormuş gibi yapması), onu göklere çıkarması, ne kadar güzel olduğunu, ellini sallasa ellisini bulacağını söylemesi, ve kadının her iddiasını mutlaka ama mutlaka tasdiklemesidir. burada kuaför bir nevi "çakma psikolog" işlevi görmektedir. zaten kuaförüyle sadece kuaförde karşılaşmaktadır kadın, bir nevi yabancıdırlar. kadınımız da bu yüzden oldukça rahat davranmakta, hiçbir derdini dile getirmekten çekinmemektedir.
holivud yalanıdır,inanan kektir.
trip mirip değildir...

kendini yenileme ihtiyacıdır sadece...

alışveriş yapan kadın mutlu olur,

kendine yakışan birşeyler aldığında kendini güzel hisseder,

saçlarını kestirmesinin nedeni de sadece budur, kendini daha iyi hissedebilmek...

edit: bu yapılanları anlayabilmek için bolca östrojen hormonuna sahip olmak gerekir, testesteronu yüksek olanlar malesef kadınların neden ve niçinlerini anlamakta zorlanırlar!
yeniye yatırımdır özünde..*
''kendime yeni bir ben lazım'' tribidir.
dış görünüşteki yenilenmeyle içindeki dertlerden de kurtulacağını sanmaktır ki; yanılgıdan ibarettir.