bugün

mutlu edilmez, mutlu olunur zaten. bu yüzden doğrudur. seni mutlu eden olmaz, sen mutlu olursun.
"sen mutlu olmak istemedikten sonra" ile bitebilecek söz öbeğidir.
mutlu olmayı bilen de vardır, mutlu olacağı insanı bilmeyen de! *
bir girdabın içinde kaybolan özgür ruhun hikayesini anlatır bu cümle. karanlığımın içindeki vazgeçemedigim özgürlüğüm mü yoksa aydınlıkta kısıtlanmış hayatım mı sorularını aklına düşürür insanın . hep acabaların içinde çırpınışların, kıymete binip sonra atın üstünden inip eşeğe binmek gibi birşeyler yaşanır duygu karmaşasında. eşek beni yavaş taşır , at bazen şahlansada beni daha aseletli ama daha hızlı hayatla yüzleştirir. hangisi kime nasip olur bilinmez işte burda insanın ne istedigi çok önemli oluverir. kıymetli iken kıymetsiz olmakmı , atı eşege tercih etmek mi. aslında daha çok seven mizahi olarak da eşek yerinde mi bilinmez.. karmaşık dedigim gibi ne yana bakılsa içinden çıkılamayacak anlar, huzursuzluklar, kalabalıkta nefessiz kalmak gibi belirtileri de ekstra olarak cebimize koyar haşlık niyetine. her yeni adayda bu haşlıklar bir bir harcanır en sonunda biri çıkar tekrar cebini doldurur , fakat artık tutumlu olmak istersin , birşeyleri boşa harcamamak istersin , birşeylerin yerine koyulmasını beklersin , ama hep beklersin cebindekilerle. yarın öbürgün sen eşek yerinde olursun senden daha hızlı biri gelir hayatın akışında yerini alır o ata biner sen eşek gibi hep beklemiş olursun . cebindekiler dolu , onlar elindeki tek hatıra kalmıştır. en sonunda dersin kafanı bilmiş bir şekilde öne sallayarak benden iyisini bulamassın... karşındaki ata binmiştir. sana yaşamında mutluluk diler. elinden başka birşey gelmedigini anlatır vs vs .
hayatta gerçek birşey allah'tan yok .yaşadıgımız dünya yalan. işte ozaman sıgınırız rabbil alemine . aklımıza gelir zamanında insan olamadıgımız için yeni hatırladık insanlıgımızı tekme yiyince ...
her hayat bir sorudur içinden çıkılmaz . her seven bir kul hakkıdır geri ödenmez geriye dönülmez.
gönüller ister ki , hak haklıda kalmalı malesef böyle olmuyor, yalan dünyada yaşadıgımız gibi yaşadıgımızın hangisi gerçek hangisi yalan....
kiymetsiz bir pula satilmis, bozuk para gibi harcanmis bir askin sarkisinin en carpici cumlesi olan bulamazsin benim gibi seveni cumlesinin ardindan gelen bir sitem, hayal kirikligi ve kirik bir umudun ifadesidir.