bugün

sonuna kadar katıldığım söylem. madem cumhuriyet bayramını bakın " cumhuriyet" diyorum kutlamıyoruz o zaman danaları koyunları da kesmeyiverin. keseceklerinizi yollayın deprem kurbanlarına onlar bayram etsin.
farz değildir zaten ve yazık o hayvancıklara. yazık derken güya ibadet ediyorum diye kan dökenlerinden bahsetmiyorum.

burada din, kutsal diye saçmalayacak beyinsizlere şimdiden söyleyelim önce açsınlar okusunlar. kurban bayramı ve kurban ritüeli bir gelenektir. sadece hac farizasını yerine getirenler için (o sırada orada olanlar için) opsiyoneldir.

lafım dinsiz nurculara değil onları zaten müslüman saymıyorum.

edit: din dinayet bilmeyen soyu bozuk köpekler havlamaya başlamış bile.
ramazana bayramına kadar yolu var, isabet olur.
dini bayramların zaten devlet erkanı tarafından resmen kutlanmadığı göz önüne alınınca ne kadar saçma olduğu ortaya çıkan yazarcık önermesi. sen istediğin bayramı kutla (cumhuriyet bayramı dahil) istemediğin bayramı da kutlama.

hadi şimdi biraz daha zeka bulmacası çözün, daha fazla evrilmeniz lazım.
katıldığım önermedir.
madem milletimiz cumhuriyet bayramını kutlayabilicek durumda değilse
bir saygı duruşu , istiklal marşı söylemicek durumda ise;
et yiyip bayramda yapmayı versin.
laikliğin din karşıtıymış gibi gösterilmesine yol açan söylem. sen onu savunuyorsan, biz de bunu savunuyoruz; sen cumhuriyeti istemiyorsan, biz de dini bayramı istemiyoruz şekline dönüşmesi. biraradayken güzel olan kavramları, insanları en sonunda bu hale getirdiler. sanki zıtmışçasına, zıtlığını istercesine.
(bkz: bu sene kurbanlar bayram etsin)
yerinde bir düşüncedir. bir ülkenin en büyük bayramı kutlanmıyorsa, o ülkede diğer küçük bayramların da kutlanmaması gerekir. ama tabi ki "pek dürüst" olan bazı yöneticilerimiz, kurban bayramını kutlamak için ellerinden geleni yapacaklardır. hatta gerekirse tatili 18 güne bile çıkarırlar.
cumhuriyet bayramı ile kurban bayramı birbirlerinin alternatifi olmadığı için yanlış bir önermedir. ayrıca kurban bayramının yasaklanması kişisel hak ve özgürlüklere müdahale manasına gelir ki bu da ancak diktatörlüklerde olur. çünkü kurban bayramını halk kutlar.
yeterince kurban verdik.
kan oluk oluk, gözyaşı sel olup aktı.

terör kurbanları yani aziz şehitlerimiz; ölümsüz vatan bekçilerimiz, her gün kurban oluyorlar, vatan, millet, bayrak uğruna.
ah benim, gencecik kınalı kuzularım!

deprem kurbanları yani açgözlülüğün, koltuk sevdasının, para hırsının, koca bir milleti gözyaşı ile karanlık dehlizlere sürüklediği masum çocuklar, bebekler, eğitim neferleri, annelerimiz, kardeşlerimiz, dedelerimiz ve daha nicesi.

bu millet ateşten gömleği hiç sırtından çıkartmıyorki, olası belaları defetmek için onbinlerce hayvanını benim nazarımda ve manzarının şuuru ışığında telef etmesine gerekçe bulunsun.
zaten içimizi dağlayan kan gölüne, kan kırmızısı bildik bir fon eklemek, eklemeyi düşünmek milletim adına beni üzer.
ya sizi...
din ve devlet işlerini hala ayırmayı öğrenememiş bizim türk halkı.
(bkz: kurban bayramını da iptal ediyor muyuz)
hayvanların bayram yapacağı karardır.

kuzu: meeevettttttt
inek: möövetttttttt
deve: yupbiiiii *