bugün

Modern teknolojinin gelistigi bu cagda pozitif bilimden nasibini alamamis, hayallerini ancak duslerde gerceklestirebilen insan...
(bkz: hala var mı yahu)
E be kardesim;

Dusunce dedigin sey, bir secici gecirgen olan noronun, ag yapip, elektrigi iletmesi ya da iletmemesidir. Peki dusunce, dedigimiz olgunun, herhangi bir eylem gerceklestirilmeden madde uzerinde bir etkisi var mi? *yok. O zaman senin kurdugun dus dus olmaktan oteye gidemez...

Simdi, ben yaptim oldu diyen insana gelelim...

Misal: Park yeri ariyorsun, park yeri dusledin ve buldun. zaten bilinc ve de bilincalti normal sartlarda park yeri bulmanin cok zor oldugunu biliyor, o yuzden bulamadiginda bu kayda olnimiyor. Ancak 100 kere icinden 3 kere park yeri bulabiliyorsan, bunlar nadir gerceklestigi icin beyin kayda aliyor. Sonuc sen her pozitif dusundugunde bunun gerceklestigini dusunuyorsun...

Bu devirde, teknolojinin ve pozitif bilimden daha iyi bir cozum yoktur...
iyi düşün iyi olsun sözünü benimsemiş kişidir.
açıkça itiraf ediyorum ki entry de bahsi geçen kişi şahsımdır, evet inanıyorum. ve birçok kez yaşamım boyunca faydalandığım bi felsefe olmuştur. kitap yayınlanmadan öncede bunun farkında olmuştum ve bir şeyi çok isteyince hep elde etmişim dir. zengin falan da değilim. bir nevi dua çeşididir.
düşünce enerjisinin hala farkında olmayıp doğru yönlendiremeyen insanın serzenişi. *
güncel Önemli Başlıklar