bugün

özel şahsi arabası olmayan ve olanları kıskanarak yolculuk ettiği otobüsün camından aşağıya süzülerek kıskanç gözlerle bakan aciz ve ezik insandır.

o değil de çok mu zor araba almak bu güzelim türkiye'miz de anlamıyorum arkadaşım?, al ve öde kurtul yani ne bu içlenmeler dertlenmeler sanki çok para hey allah'ım sen büyüksün!, sonra da olan bizim gibi zenginlere oluyor ve durup durup gidip arabada göz kaldığı için tamirciye gidiyoruz. olmuyor ki böyle inanın zor!.
arabasından, otobüse 2 tl verip iş yerine giden akıllı insanlara bakıp hava atmaya çalışan ezik kadar ezik olmayan insandır.
kimileri vardır, ısrarla otobüste seyahat edenlere bakar!

not: otobüsle işe gidiyorum efendim. (servisi kaçırdığım zaman)
Trol takılan yazar.
Gelişmiş ülke, fakirlerin araba sahibi olduğu bir yer değil, zenginlerin toplu taşıma araçlarını kullandığı yerdir veciz sözü hatırlatılası (çok parayı bayram harçlıklarından mütevellit sanan (bkz: canım) ) yazarımsı kişi tasviridir.
trafik sorununun çözülmemesine sebep olan zihniyet.

avrupa'da insanlar zorunlu olmadıkça toplu taşımadan şaşmıyorlar, ey bu devrin insanı!
devrin insanı olmak için avrupa'yı örnek alıyorsunuz ya hep, alın size avrupa.

bizde sırf "aaa! ne ayıp, araban yok muuu?" demesinler diye toplu taşıma kullanmayan insanlar var.

kaldı ki arabası da olmayabilir insanın.

beyni olsun.
namusu olsun.
haysiyeti olsun.
insanlığı olsun.

lüks arabalar içinde çürümüş beyinlerle seyehat edeceğimize,
hepimiz otobüslerde insan olalım.
1986 yılında eşi ve çocukları ile sinemaya gitmek için metroya ilerlerken öldürülmüştü Olof Palme..
Gelişmiş olmak alta son model arabayı çekip popoyo da en pahalı pantalonu giymek değil,tm tersi bu tür komplekslerden arınmış olmaktır.
koca avrupa ülkelerindeki bürokratlar hizmetlerine mahsus araçlarını kullanmayıp metro ve otobüsle işe giderken, bizim insanımız arabayla gitmemeyi eziklik olarak görür. siktir boktan müdürlere bile araç tahsis edilir, benzini de içine konur. doğru ama ezik olan otobüsle gidip gelendir çünkü sikilen hep onlardır.
mesafesi kısaysa aptal olan insandır.

minibüslerde indi-bindi 1 lira 40 kuruştur efendim. salak gibi 2 lira vermenin ne lüzumu var.