bugün

çünkü boşanma davalarında taraflardan kadın olanı "ben boşanmak istemiyorum hakim bey çok mutluyuz seviyorum kocamı" diyor, o kafasına sıçtığımın hakimi de demiyor ki " kadın kadın madem mutluyduznuz herif neden evi terk etti gitti, sen kendi basına mutluymuşsun, bak adam değilmiğş " demiyor, şahitler dinlenecek, hoop 15 dk süren davada 2 şahit dinleniyor ya da kurnaz olan taraf şahitlerini sürekli olarak gelmelerini erteletiyor son raddeyee gelene kadar, sonra 3.5 sene sonra hakim " ben sizi boşamıyorum" diyerek o gerekli olan 3 senelik süreci başlatıyor, hani tarafların birbirleriyle görüşmeyeceği, evlerine bir adım bile atsa, boşanmak istemeyen tarafın "ahan da benim evime geldi gördünüz diye iki şahit daha çıkartarak, görüşüyorlar hakim bey adam eve geliyor " deyip, dedirtip, boşanmamak için direneceği zamanı başlatıyor.
yani aslında o hayat etkleyen boşanma davası 3 sene değil, totalde çok daha fazla sene sürüyor. ha ne oluyor, taraflardan biri fazlasıyla yıpranıyor. hakimin çükünde mi? elbette hayır.
sonra şike davası bir senede tamam. ne güzel dünya a.k.