bugün

insanlık naralarını dünyaya gözünü kulağını kapatarak atan kimselerin adalet terazisine sığdırdığı ikili. afgan bebeğin havadan imhasını gerçekleştirenlerin, haritada kendi ülkesini gösteremeyecek derecede aciz olan halkını ; egemenlik kurduğu diyarlardaki organlarda acil durum seviyesine taşıması, antep te, afyon da, bağdat ta, akka da, şam ( sağ olsun ilgililer bu ara ) da olan bitene vakıf olmayan bağımlı bireylerin ilgisini elbette çekmektedir. ölen maden işçilerinin konusu 10 dakika ile sınırlı iken, abd nin sapık ve ruh hastası dokusunda meydana gelen vakıaların kırmızı alarm verdirilmesi ve uzun uzadıya analizinin yaptırılması, suriye de, ırak ta, yemen de projelendirilen katliamları ekrana taşımayan, sözünü etmeyen ana akımın kuyrukçusu medya organlarında mazur görülmesi gereken bir husustur.

ırak a girişi ile 10.000 bin müslüman kadının tecavüz ile anılmasını sağlayan ; yemen de 4 aylık çocuğun kefeni ile çorak topraklar üzerinde tütmesini gerçekleştiren ; afganistan da afyon pazarı kurarak ülkenin içine eden ; pakistan da mezhep çatışması yaratarak kutsal mekanları işlevsizleştiren ; suriye de meşru rejimin bertaraf edilmesine yönelik her türlü tutumu alıp ülkeyi tecavüzcü, katliamcı kenelere servis eden bir terör devletinin insanlarına üzülmek, ne yazık ki akıl karı bir hadise olamamaktadır.
ironiler silsilesi. afgan bebeğin bombalarla katledilmesiyle, boston lu obez in bombalarla katledilmesinin bir olmadığı tespitidir. ırkçılığı yeren ırkçı söylemidir. afgan bebeklerini boston daki patlamada bacakları kopan insanların öldürdüğünü düşünmek, onlara oh olsun demek caniliği yeren cani söylemidir. katliamları katliamla meşrulaştırmak neresinden bakarsan insanlık suçudur.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.