bugün

DiYARBAKIR KARPUZU'NUN TOHUMUNU BiLE MEKSiKA'DAN GETiRiP, ÜLKESiNDE EKiLECEK TOPRAK YOKMUŞ GiBi GiDiP AFRiKA TOPRAKLARINI EKiP BiÇEN ABSÜRD BiR "KENDi HiMMETE MUHTAÇ DEDE" DiR.
Ayranı yok içmeye, tahtıravanla gider sıçmaya olan ülkedir.
Camiinin içi varken dışının haram olduğunu bilen orjinal müslüman ! ülkedir ayrıca.
vatandaşından vergi alıp başka ülkenin vatandaşını maaşa bağlayan ülke ile aynı zihniyettedir.
Eger o yardımları gerçekten ihtiyaç sahibi insanlara ulaştirabiliyorsa elestirmedigim ülkedir. Biz borcumuz var gecinemiyoruz diye aglariz belki ama orada hergün binlerce insan açlıktan ölüyor belkide. Yardım yapılmasını elestiremem o yüzden.
olimpiyatlarda madalya alamayan sporcularını hapse atan ülkedir.
Türkiye dünyanın yardım sever insanıdır dün bir konferansta izledim ülkemizin oralara yaptığı yardımları ve o insanların yaşadıklarını biz bir öğün yemek yemesek su içmesek krize gireriz ama insanlar değil yemek yemek pis suya hasret çok küçük yardımlar onların hayatını değiştirir bize hiç etki etmeyecek yardımlar biz zenginleşirsek güçlenirsek o insanlara daha fazla çözüm üreteceğiz inşallah çünkü onların bu halinden bizde sorumlu tutulacağız.
Atalarının izinde, gönülleri fetheden ülkedir.
Yaptığı yardımların karşılığını ileriki yıllarda o topraklara vali atayarak görecek ülkedir.
Niye kıvırıyorsunuz amk,

Ülke türkiye ama yardım eden türkiye değil, AKEPE hükümetidir.

Kendi ülkesinde samanı ithal eden AKEPE hükümeti sudan da tarım arazisi kiralayarak burada dünyaya örnek uydu tarım bölgesi oluşturacakmış.

Amk, türkiye de köylünün elinde toprak bırakmayan, tarım yapmasın diye para veren, üreteceğim diye iinat eden çiftçiye zorla israil tohumu satan, fındık üretmesin diye fındık ağacını kesene para veren, buğday üretimine kota koyan, oda yetmezmiş gibi mazota, gübreye ebesinin amı gibi vergi koyan, bırak tarımı kızılcığın anavatanı türkiye kızılcığı bile ithal eden AKEPE dir.

bu daha tarımın özeti.

Sudan da tarım yapacakmışız, ulan hollanda bile konya kadar ama türkiyenin 8 katı tarım ürünü satıyor dünyaya,
Dünya genelinde ki zeytin ağaçlarının %72 si EGE de buna rağmen savaştaki suriye geçen sene türkiyeden 4 kat daha fazla zeytin yağı ve zeytin ürünü sattı dünyaya.

AMK, yeter artık. Öküzler uyansın.
afrika'ya değil oralardaki cemaat istasyonlarınaydı o yardım.
yeni cami'de dilenip sultanahmet'te sadaka veren, pelteleşmiş bir beyin yapısının bariz bir örneği.