bugün

delikanlılık yapıp küser ama parayı ödeme adamlığı aklına gelmez bu ibnenin.

bu ibnelerden biri de bizim dayıoğlu. adam, babamla konuşmuyor bir yıldır, borcunu da ödemiyor ibne. madem küsecen, borcunu ödeyip küs amcık hoşafı.
bu durumun altında yatan gerçek borç alan kişinin borcunu ödeyememesinden sonra borç aldığı kişinin karşısına çıkamamasından kaynaklanır.

bundan birkaç yıl önce benim başıma da gelmişti böyle bir durum. benden borç isteyen sevdiğim bir arkadaşıma "bu parayı senden istemiyorum" , "eğer olur da kafana takar oturup bir çay içemeyecek pozisyona gelirsek hiç vermeyeyim." demiştim.

evet, bir daha çay içemedik.
ipnelik falan değildir efenim kendimden bilmekteyim; özel hayatımı deşifre etmek istemem lakin görüşmek istemediğim kadının bardaklarını evde buldum; jacobs, nescafe kupası türü 5 bardak çok iyi hatırlıyorum, kapısına asmak için apartmana daldım ki (zamanlamama sokuyum) kapıda karşılaştık. "bardakların. lazım olur diye getirdim" diyip elimdeki poşeti gösterdim, aldı elimden, açtı çöpçünün alması için bıraktığı torbayı tıktı içine... anlayacağınız alacağı üzerinden atarlanan orrrosssp*uu çocuklarından daha iyi insanlardır bazen onlar.
Borcunu ödememek için küsmüş olması olasıdır.
Çakal bunlar.
o ibneler hep bulmuştur. şu ana kadar verdiğim borçlar küçük çaplı bir servet resmen.
(bkz: yumurta kapıya dayanınca polisi çağırmak)
Uyanik pictir.