bugün

Şöyle bir düşünüyorum, her sabah 8 de işe başlamak için 7 de kalk akşam 5 ' de işten çık. 6' da evinde ol, yol dahil 10 saati aşan mesai ve onun getirdiği psikoloji içerisinde aylık neredeyse 200 saat kadar vakit gidiyor. Hafta sonu gelecekteee sen 2 gün dinleneceksin, onu yaparken de aklına pazartesi tekrar mesai olduğu gelecek falan filan...

Olum bu kara düzene ilk kim ikna oldu onu merak ediyorum, kim bu tarihin ilk hamalları ? kim bu herifler de beni burada bu durumu, toplum karşısında olağan karşılamak zorunda bırakıyor? yani abi zaten yaşayacağımız bir 30 sene daha var kaldı ki pöfür pöfür her gün paket sigara içiyoruz o bile belirsiz.
Bundan başka bir yol olmadığı ön kabulüyle yetiştiriliyor tüm insanlık.

Sanayi devrimi sırasında işçiler daha da fazla çalıştırılıyormuş fakat isyanla grevle bugünkü çalışma saatleri elde edilmiş.

Yani insanı çarkın dönmesi için köle olarak gören bir sistemin içindeyiz. Böyle söyleyince abartıldığı falan düşünülüyor fakat bu gerçeğin ta kendisi.

Şu yaşanan şey hayat değil ama herkes "e napcen yavrum ekmeh parası" deyip boyun eğdiği için ya da eğmek zorunda bırakıldığı için kadere rıza gösterilir olmuş.