bugün

başbakanınızın isparta mitinginde söylediği anlamlı söz.

genç kemalistler rahatsız..
gemileri yürüttüğü doğru da karadan değil. bizlerin cebinden yürüttü...
yürütmek kelimesinin tdk da birden fazla anlamı olduğundan ironik sözdür.
şimdi de otomobilleri karayolunda yürütüyoruz sayenizde. araçlar hızlanamıyor bile anca yürüyor.

her bölgeyi imara açıp, yerleşim alanı yaparak bundan rant sağlamak altyapıyı geliştirmekten daha önemli tabi. sizin reklamınızı seveyim.
(bkz: biz de paraları karadan yürüttük karadan)
saman altından para yürütmesiyle gündemde olan ecdadını üzecek davranışlar sergileyen neslin Çaldığı zurnadan Çıkan birkaÇ kelime topluluğu. keşke fatihe layık birer torun olabilseydik. edit: imla
reis marmaray ı açtı denizin altından yolculuk ettiriyor bu millete daha ne yapsın. karadan gemi denizaltından metro yürüten nesil hala ayakta.
sen öyle diyosun da acaba fatih seni torunu olarak görüyor mu? diye sorulası cümle.

biri istanbul'u fethetme hayalleriyle büyüdü, çağ başlattı; diğeri "acaba oğlumu nasıl aklarım; dersaneleri kapatıp mı cemaati ziksem, hsyk'yı değiştirip mi ziksem?" derdinde. devletin başına geçip ordan paraları cukkalayan, iktidarı başladığından beri adı yolsuzluk, adam kayırma, adaletsizlikle anılan bir hükümet nasıl fatih'in torunları olabilir?

"ha tabi sen fatih'in torunlarıyııızz... hüloooooğ!" ya da "fatih'in götünün gıliyim!" gibi fanatik bi dünya görüşüyle yaşıyosan o zaman bilemem.
sinek kadar değeri olmayan herifin beyanatı.
tövbe tövbe fatih demi yürütmüş. sorusunu akla getirmiştir.
artık millet ve ülke olarak bizim amacımız, geçmişin sorumluluğunu üstlenip hala onu konuşmak olmamalı, geleceğin rotasını belirlemek olmalı. ben 98 'de okula yeni başlamıştım o zaman bize söylenen söz: "türkiye gelişmekte olan bir ülkedir." ama 2014'de geldik de. üniversiteyi bitiriyorum, hala bunu duyuyorum ben.
bazı eksiklerin göze çarptığı söylem. fatih karadan yürütmüş olabilir ama sözü geçen torunlar karadan, denizden ve havadan yürüttü. yiğidi öldür, hakkını yeme şimdi.
o zamandan bu zamana degişen tek şey gemilerin gemicik olması değildir elbet.
(bkz: osman oğlu osman)
güncel Önemli Başlıklar