bugün

çok Seven iki taraftan birinin acı ve hüzün veren seçimi. Birlikte olmak varken, iki kişi de köpek gibi severken ayrı olmak.. Neden ?

''Biliyorum senin de darmadağın olduğunu.. hayata küstüğünü.. Göz yaşlarının kuruduğunu.. Amacın hem kendinin hem de benim hayatımı sürekli zikmek..
insan neden mutlu olmak varken özellikle acı çekmeyi ve çektirmeyi seçer..''

bu daha ne zamana kadar sürer..

- Büyük bir aptallıktır..
birlikte olmayı istemeyen bir tarafın olduğu gerçeğini gözler önüne serir. kendince haklı nedenlere sahip olabilir bu ayrılık ama birliktelik her zaman fedakarlıkla pekişir ve onunla devam eder. ayrı olmak bazen bir kader bazen de bir seçimdir.
birlikte olmak yetmez, birlikte olmak zarar verir, birlikte olmak sorunları büyütür ve sizi-hayatınızı baltalar ise en doğru olan şey ayrı olmak. sevmek var sevmek var. araba sürmek var araba sürmek var. herkes aynı başarıyı gösteremeyebilir. herkes doğru şekilde yapamayabilir. bir ilişki sevgiden ibaret olamaz. ki öyle olsa bile sevginizi nasıl yansıttığınız çok önemli. tehlikeli oyunlar bunlar.
(bkz: bunca insan yalnızken neden bunca insan yalnız)
gurur kaynaklıdır genelde, duygu ne kadar yoğun hissedilirse hissedilsin; illa bi "önce o arasın yeaa " ergenliği barındırır.
birlikteyken daha çok acı çekiliyorsa en mantıklısıdır.
ayrı olmak için verdiğin çabayı, birlikte olmak için vermemekten kaynaklanan durum.
Bazen ne kadar sevsen de birlikte olmamak en iyisidir.Çirkefleşmeden bitirmek en güzeli.Sevmenin yetmediği durumlardan biri diyerek Aynanın severek ayrılanlar şarkısını dinleten bir durum.
kaderdir bu. giden unutur kalan hep yanar kaçsam kaçamam her yerde kokun var sözüne uygun durum. bazen ayrılık birliktelikten daha hayırlı olsa da yine de bıraktığı etki can yakar.
Leyla aslında hiç de güzel değilmiş Mecnun'a sormuşlar:
"Onca sıkıntı bunun için miydi?"
Mecnun yanıtlamış:
"Hayır gönlümdeki Leyla içindi!"

Onca zaman kavuşamamış Kays (Mecnun: aklını saklayan demekmiş) sevgilisine... Hep Leylasını düşünmüş, gönlünde yaşatmış, yeniden yaratmış onu Ve o an gelmiş, Leyla bulmuş Mecnun'u çölde onca yıldan sonra ilk kez bakıyorlarmış birbirlerinin yüzüne. Onca yıldır hayallerinde yaşattığı o yüz, şimdi etiyle, kemiğiyle karşısındaymış Mecnun'un dudaklarından şu sözler dökülmüş:
"Ben bensem sen kimsin?"
"Sen sensen ben kimim?"

ve reddetmiş leylasını. kendi içindeki leylasına dönmüş.

Kavuşamayınca aşk olduğuna inanmış reddetmiş kavuşmayı... zaten büyüyü bozacaktır kavuşmak Hayalle gerçeğin kavuşması her zaman mümkün de değil...

egolar çatışır ve biter aşk. o yüzden uzaktan sevmek belki daha iyidir.
bazıları için depresyon bazıları içinde intihar sebebidir.
çok zor, gerçekten ondan ayrı olmak çok zor. hani asla ona kızgın değilim gittiği için. ama yalan yok, çok kırgınım. benimle birlikte mücadele edeceğini söylerdi hep, ama pes etti. ama "bir gün yine sana geri döneceğim sevgilim" dedi.

birlikte olsaydık nasıl olurdu diye düşünüyorum, daha da kötüye gidecekti belki her şey. çünkü kendini bana açmıyordu, içinde yaşıyordu her şeyi. belki böyle daha hayırlısı olmuştur ama ayrılık gerçekten dayanılmazmış bunu anladım.
karşınızdaki hödükse normaldir.
"hepimiz bir big bang'in parçaları isek nedendir bu ayrılıklar" diyerek biraz felsefi, biraz edebi ve biraz da sitemkar bir yorumda bulunmak istediğim durumdur. yani dünyada bu kadar yalnız insan varken neden bunca insan yaln... tamam tamam sustum.
mesafelere katlanmak zorunda olmaktır, vardır bir zamanı, beklemek gerektir. şartlar, zaman, mevkiler el vermiyordur belki de. (bkz: asker yolu gözlemek) (bkz: iş bulmak) (bkz: para) (bkz: farklı kültürler)