bugün

son günlerde olan olaylardan bir mana çıkaramayan insanların akıllarından geçen cümledir..

cumhurbaşkanlığına kim aday gösterilecekle başladı, antipatik bir muhalafet sayesinde gereğinden fazla gerildi, sonra yaklaşık 3 ay boyunca herkes recep tayyip olmasın diyerek her geceyi sabah her gündüzü gece etti. alternatifler ürettik kafamızda belki de rte nin kafasında da.

zaman geçti bir kaç gün gecikmeli olsa da rte çıktı "ben aday değilim abdullah gül kardeşimi aday olarak seçiyorum" dedi.

birileri aday olarak seçmeyi meclisteki çoğunluğuna bağlayarak çok fazla antipatik algıladı. 200 seçimlerinde dsp'nin adayı değil miydi şimdiki sayın cumhurbaşkanı? hem de yanlış hatırlamıyorsam bunu 180 küsür millet vekiliyle yaptı.
o zaman demokratikti seçimler ya neyse..

demokratiklik dinsizlikle eşdeğer mi oldu yoksa ben mi öyle algılıyorum?

son zamanların en büyük tartışma konularından biri de bu olmalı bence ve kanaatimce diyor aklınızda soru yığınları ile bırakıyorum sizi..

tuhaf olaylar oluyor memleketimde. darbe görmüş neler olabileceğini bilen insanlar ordunun siyasete müdahalesine bir ses çıkarmıyor. tabi bir yandan da ordunun da haklı tarafları yok değil. ayıp be kardeşim kırk yıllık kani olur mu yani. sen 23 nisan da kuran okuma yarışması yapmaya kalkarsan olacak budur. neden kasıyorsun ki. anlamıyorum. sende biliyorsun aslında yapacaklarını, sen değiştim dedin herkes yedi mi sanıyorsun?

sözüm size ey milleti temsil ettiğini sanan çalarak çırparak zengin olmuş, hakkımızı hiç bir zaman helal etmeyeceğimiz siyasetçiler. bize yalan söylerseniz ömrünüz 5 sene olur. iyi yalan söylerseniz 15 sene olur. adam olursanız ölümsüz olursunuz..

(bkz: mustafa kemal atatürk)

bu ülkede özellikle bu ülkede herşey çok çabuk değişirken bir o kadar zor değişir. aklınızda olsun, peynir ekmekle beraber yemediyseniz..