bugün

birbirleriyle sürekli atışan, üniversiteye gittiklerinde ve birbirlerini aradıklarında, her ikisinin de kalbi, diğerinin bulunduğu şehirde atan akrabalar. sürekli atışsalar da aralarında bitmek bilmez bir sevgi bağı vardır.
ewde iki kız olmaktansa dağda domuz olmak sözünü doğrulayan zamanların ayrı kalınınca değerinin yitirildiği kelimeler topluluğu.
lokanta, elektrikçi dükkanı açamazlar ülke ekonomisine katkıları olmaz. püh size vatan hainleri.
aynı cinsiyete sahip iki kardeştir bunlar
cinsleri çok fark etmez, maksat kıllık olsun. ablasını banyo yaparken fotoğrafını çekip şantaj yapmaya çalışan akrabam var lan.
Birisi sürekli diğerini bakkala göndermeye çalışan kardeşlerdir.
kardeş kardeş kavga ederler.
anlaşamama lüksü olmayan kardeşlere göre daha demokratik bir aile geleneğine sahip kardeşlerdir. kendimden örnek vereyim ; iki abimden herhangi biriyle hiçbir konuda polemiğine girme lüksüm olmamıştır. daha ebem kıçımı pışpışlamadan ilk şamarımı henüz yaşları 1 ve 1 buçuk olan abim ve kuzenimden yiyerek, aile içi demokrasinin yalan olduğunu anlamıştım. hiyerarşiye alışmam gerektiğinin farkına dünyaya gelir gelmez varmıştım. daha sonraları bu hiyerarşiye başkaldırma teşebbüslerim darbelerle durduruldu. lise döneminde ayrıldığım evimdeki hiyerarşi artık beni hiç ilgilendirmiyordu. kurtuluşa ermiştim. şimdi evimdeki hiyerarşiyi bile özlüyorum yer yer...
birbirlerini gercekten seven, sevimli kardeslerdir. evet lan gercekten sevenler catisir hep.
en çok ortanca sayılan kardeşlerin ezikliği yaşadıpı kardeşlerdir. çünkü ortadaki kardeşe anne hep der ki: " o senin küçüğün." veya "o senin büyüğün." yazık lan bu ortanca kardeşlere. bence birleşmeliler.