bugün

"her şey çok kolay oldu. ne sızlandım ne de ağladım! ani bir ölüm ya da kalp krizi gibi kolay. bütün şehir üstüme gelecek, dünyam yıkılacak sanırdım ama olmadı. bitti işte. bir süre giden gelenler oldu. beni anlamaya çalıştılar. bir işe yaramadı. sıkıcı ve kasfetliydi. bazan bütün gün yorganı başımdan aşağı çekip uyudum. bazen de ucuz filmler seyrettim. günler böyle geçip gitti. şimdi iyiyim. sen utanç gecelerinde, ben burda. hepsi bu kadar, sonrası yok. unuttum gitti geberik. unuttum gitti, unuttum gitti!!!" diye baslayip insani yerden yere vuran cok guzel nazan oncel sarkisi!
çok kötü bir klibi olan, ama harika olan nazan öncel şarkısı.
Herşey çok kolay oldu
Ne sızlandım ne de ağladım
Ani bir ölüm yada bir kalp krizi gibi kolay
Bütün şehir üstüme gelicek
Dünyam yıkılacak sanırdım ama olmadı bitti işte
Bir süre gelen gidenler oldu
Beni anlamaya çalıştılar bir işe yaramadı
Sıkıcı ve kasvetliydim
Bazen bütün gün yorganı başımdan aşığı çekim uyudum
Bazende ucuz filmler seyrettim
Günler böyle geçip gitti
Şimdi iyiyim
Sen utanç gecelerinde ben burda
Hepsi bu kadar sonrası yok
Unuttum gitti geberik, unuttum gitti, unuttum gitti

Ben akşamları sevmem, akşamlar sorun yaratır
Ben konuşmayı da sevem, gidişler hep o gidiştir
Senin geçtiğin yollardan yalnızlık çıkar gelir
Ve böyle akşamlarda içim biraz daha erir
Ben seni sevmedim, ben seni sevmedim
Ben yalan söyledim, çok sevdim
Bırak seveyim rahat edeyim

Ne sızlandım ne ağladım
Sana yalan söylemişler
Sende mutlu sayılmazsın
Başka bir sebep göster
Sen beni yanlış anladın
Kimler gelir kimler geçer
Bende bir melek değilim
Bu gün canım sevişmek ister
Ben bişey demedim, ben bişey demedim
Ben öyle demedim, çoook sevdim
nazan oncel 'in yalan soylemeye calistigi ama soyleyemedigi guzel sarki.
(bkz: git de gebereyim)
(bkz: geberik)
ağlatan şarkıdır, saatlerce ağlatır. sevgilinizden ayrılır dinler ağlarsınız, arkadaşınız sevgilisnden ayrılır dinler ağlarsınız, arkadaşınız evlenir dinler ağlarsınız, komedi filmi izler akabinde dinler ağlarsınız, ne zaman dinlerseniz dinleyin ağlarsınız, ya da genel konuşmamak gerek ben ne zaman dinlesem ağlarım.
başıbozuk tarafından coverı yapılmış ve "eğlenceli" hale gelmiş şarkıdır.
nazan öncel in hangi kafayla yazdığını merak ettiğim şarkı, çocukluğumun şarkısı..
ufacık tefecik barlarda bağıra çağıra söylediğim, o zamanlar ne demek istediğini bir türlü anlayamadığım.. şimdiyse pek bir ağır gelmekte, hani şöyle orta yerime oturuyor bir şeyler. ucuz film, yatak yorgan, utanç geceleri derken alıp götürüyor.
o değil ağlatıyor bir de olmadık zamanda..
Yılların hayta kalbi 3 gün sever 4.gün unutuverir. Ayrılık acısı, eski sevgiliyi unutma yöntemleri gibi zırvalara bakmadan geçer. Gün gelir bir adam gelir, gider... Kalp sever. inatla sever. Beyni de ele geçirir. Sağınız solunuz sobedir! Adamın haberi olmaz bu sevgiden. Denenmiştir aslında sevgiyi anlatmak. Olmamıştır.

Sevgisini gösteremeyen, artık alnından öpülmeyen bir kızın gece yarısı dinlediği şarkıdır.
(bkz: gel benim ol da rahat edeyim)
bugün sevmesine izin versen yarın çıkar gelir aynı kişi bırak s.keyim rahat edeyim der. tehlikeli bir istektir.
simdilerde askitom diye sacma sapan sarkilar yapan kadinin zamaninda birak seveyim rahat edeyim gibi muhtesem bir ise imza attigini bilmek askitom'a ragmen ona saygi duymami sagliyor. askitom nedir askitom?!