bugün

acimasiz ama sevilen bir adamin, bir kizin kalbini bir daha asik olamaz hale getirmesidir.
(bkz: #4830739)
bir zalimin ihanetiyle yandım
dağlar dağlar
benim için geceleri kim ağlar
ben bu gece ölmezsem ölmem ölmem hiçbir vakit
dağ gibi bir yiğide kıydı geçti sankki vakit
ne demeli şu zalime kal bu gece kal ya da git
azrailim şu canımı al bu gece al ya da git.
ihanet eden zalim.
Yeryüzünden elini eteğini çekmiş kızdır. yüreğinin o en temiz , o en saf halini sunup da karşılığında acı almıştır. Bir dirhem sevgiyle bile yetinebilecekken , sadece karanlık ,sadece susku ,sadece hüzün sarmıştır onu. Yine de yılmaz, yine de yorulmaz ve koşar kız , sevda sandığının peşinden. Gözyaşları, isyanları, hüznü sevmeye başladığında , çırpınmasının onu yıpratmaktan başka bir işe yaramadığını anlar. Ve sonra elini eteğini çeker hayattan, hayat sevilmeyi bekler, oysa o tüm sevgisini sadece bir insana adamıştır. Dönüp baktığında çalınmış zamanlarını ve saflığını bulur bir köşede mahsun. Yıkılır. Ama zalimler sevinmesin, daha güçlü hayata yeniden döner. Yeniden sever.
Sadece zaman gerek.
pire yüzünden yorgan yakmak gibidir tabir-i yerindeyse. ortada değersiz bir zalim (pire), çok değerli bir yorgan (hayat), büyük bir aşk sebepli acı (küstürmek), birde güzelim kız (esas kız- bizim kız) var. durum ortada işte.
belki de daha önceleri zalim olan bir kızın hayata küstürdüğü erkekle artık rolleri değişmiş olan bir kızdır.