bugün

http://www.uludagsozluk.com/e/23631206/ kötü çocukların yaptığıdır, burada görülebilir.
Küfür edilen kişiye verilmiş müthiş bir kozdur. hele ki bu kişi işin peşini asla bırakmayacak biriyse -ki bunu yaşamadan muhtemelen bilemeyeceksiniz-.

Neden bilmem, eskiden bu kavgalar kıyametler biraz daha şiddetli oluyordu, 2009 2010 dönemi en azından. Yani özel mesaja gerek duymadan gümbür gümbür başlık açarak. içerik olarak daha zengin. Memesini açan sktrsn gitsin!!!, seks yapanlar varmış bok da yiyorlardır!!!!, kürtler size ne etti!!!!'lerden çok daha şahsi ve bel altı.

işte bu zamanlardan birinde açılmış bir davada şahittim. Çooook çok talihsiz (aptalca) bir entry sebebi ile açılan bu dava, entryyi giren kişiyi epey üzmüştü.

Silik oldum, çaylak oldum diye miyavlayamadan mahkemede bulması da var insanın kendini. Öyle küfür edecek kadar da şeyapmayın be. Aksın gitsin işte hayat.
hiçbir sebep yokken neden böyle bir şey yapma gereği duyar insan?
başıma çok geldi de özel mesajlar buraya yollanmıyor işte. sorsan demokrasi, kardeşlik, birlik-beraberlik naraları atan adamlar bunlar ayrıca. hey yavrum hey.
sözlükte çok sık karşılaşılan olay.

mahkeme salonlarında soluğu almanız an meselesidir.
Başınıza iş gelebilitesi yüksek küfürdür.

görsel
dua edin de karşı taraftaki kişi sizi mahkemeye falan vermesin sonra anne babanıza telefon açtırıp yalvarıyorsunuz. kimseye böyle sanaldan küfür etme şansınız yok cezası var.
Hadsizliğin daniskasıdır.
Hem toplum kurallarına, hem kanunlara göre suç teşkil eder.

Her kim olursa olsun, bu denli pervasızca hakaret etmeyi kendinde hak gören kişi, gerekli cezayı almalıdır.
Hem sôzlük de, hem de yasalar karşısında.
Klavye pehlivanlığı artık cezasız kalmıyor, haberiniz olsun!
Bunu şuna benzetiyorum malum sanal ortam karşına geçip iki kelam edemeyecek insanların karanlığa bağırmak eylemini ete kemiğe büründurmesi sanırım daha net aciklayamazdim.