bugün

yurdum insanının kullandığı bir başka orijinal yöntemdir. televizyon mu bozuldu, bırakın efendim tornavidayı falan, şöyle yaradana sığınıp indirin sümsüğü bak nasıl kendine geliyor. canı dayak istiyor dayak. ibnelik yapıyor, naz yapıyor, dalga geçiyor. vuracaksın bir tane aklını başına alacak.

kapı mı kapanmıyor, omzunu şişir kardeşim, haydaaa yüklen bir yandan da üst tarafını yumrukla. canı dayak çekmiş besbelli. azıcık sert yap bak nasıl normale dönüyor.

eşyanın tabiatı işte. tüm dertleri insanlara zorluk çıkarmak. ne demiş şair; nush ile uslanmayanı etmeli tekdir tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
klasik tamir etme yöntemlerimizden biridir. Özellikle dize vurulan uzaktan kumandalarda etkilidir.
türk usülü tamirat.
Kapatıp açmak gibi buda türk icadı inanılmaz bir yöntemdir. Başarılı olduğu da azımsanmıyacak kadar görülmüştür.
eski tip televizyonlarda işe yaramaktadır. tv tamircileri tarafından teşvik edildiğine rastlanmıştır.
televizyon, kumanda, telefon gibi eşyalarda etkili olabiliyor bazen.
genellikle türk insanın uyguladığı bir sistemdir. genellikle işe yaramasa da bazı elektronik aletin bildiği bir dildir.
beni şiddetin çözüm olduğuna inandıran hadisedir.