bugün

geçen bir mekana gittik. arabayı biri aldı, bizi başka biri aldı içeriye kadar eşlik etti, içeride başka biri aldı masa gösterdi. arkadaşa fena girecek bakışı attım. lakin öylede oldu.
menude fiyat yazmiyorsa musait bir yerde egilin.
Kutu kola 6 liraysa
Masasa pecetelik yoksa
Tabaklar buyuk porsiyonlar kucuk ise kaziklancaginizin belirtisidir.
En belirgin ve en korkutucu belirtisi suyu cam şişede getirmeleridir. Şişeyi soktum şimdi der gibi.
herhangi bir gazetenin yemek köşesinde son sırada da olsa ismi yayınlandıysa ya da yemek programı yapan herhangi bir tv kanalında yer aldıysa bilin ki o günden sonra o mekana gidilmez.
30-35 yaşlarında bir adam gelip ne veriyim yiğenim demiyorsa ve 20 yaşında oğlan gelip ne alırsınız efendim diyorsa o mekan kazıkçıdır.
Tahta çay tabağı, yemekten önce getirilen sos takımı.

Birde bol bol ikram yapan mekanlar vardır tuzlu kurabiye ya da bol tuzlu patlamış mısır bunlardan sonra bir çay servisine çıkılır buralarda tabi tuzlu yiyeceklerden sonra hararet basar alırsınız sizde yada bir su istersiniz mekan ucuzda olsa taktik güzeldir.
Gereksiz ve fazla ihtişam.
Otantik bir hava,kaliteli bir ortam ve hizmet.Marka durumu.
Siz söylemeden masada su varsa sıkıntı yoktur esnaf abilerimizin mekanıdır rahat rahat yiyin.
içeriklerin fiyatıdır neyi olacak.

ayrıca orada çalışan işçiler belirlemiyor fiyatı hem onların görevi o zaten 'müşteri çekmek' yani onları aşağılayacağınıza biraz beyninizi kullansanız onların da zorurunluluktan 'sevimli' olabileceğini görürdünüz. -istisnalar ve işini sevenler hariç- onlar çok memnun zaten kapı önünde durup sizin asık suratlarınıza rağmen teklifte bulunmaya, onlar çok memnun sanki sizin ağız kokunuzu çekmeye. azıcık yaşanabilir kılın şu dünyayı yazık size ya harbiden, ya-zık.
dükkanın önüne dizilmiş bir miktar kazık bulunması. dükkanın içinde veya etrafta kazıkları çakacak araç ve gerçeler de olabilir. yağ varsa kaçın. oturtabilirler.
Ortamdaki insanlar. Ortamda sigara içerek ego tatmin etmeye çalışan, havalı görünmeye çalışan kızlar varsa bütçenizi zorlayabilir. Ortamda genelde godaman olduğunu belli eden insanlar varsa oradan hızla uzaklaşın.
Buyrun efendimmmmmm diye karşılanırsanız eyvahlar olsun .
istiklal'de ara sokakta bir kafe. bilerek menü istedik menüde fincan çay 4 liraydı. 3 fincan çay aldık. hesabı ödemeye gittik. 15 TL dedi kasiyer menüde 4 lira yazıyor çay dedim. eski menü gelmiş size dedi. menüleri yenileyin o zaman dedim, 12 lira ödedim ve mekandan çıktık.
Mekanda Macbook lu adam varsa hemen kaçın.
kuver arkadas kuver nedir ya kizin yaninda rezil etti beni biz kuver icmedik arkadasim diye kasiyere cikistirdi nalet kuver.
Karabiberlerin yuvarlak ve çekilmeye hazır halde şu küçük aletlerin içinde olması, sizin kol gücünüzle küçük karabiberleri öğütmeniz. Güzel paralar verirsiniz bu mekanda. Çünkü zenginler, karabiberi kendileri çekerler.
kırmızı desenli çay tabağının olmaması yada cam şişedeki kolanın yanında getirilen pipet.
1 bardak poşet bitki çayının 10 lira olmasıdır. Markette kutusu yarı fiyatınadır ve içinde 20 adet vardır.
Koltuklar ve duvar tasarimlari. Cok rahat ve guzel tasarimlarsa kesinlikle kazik bir yemek yiyeceksiniz demektir. Birde wc leri. Eger granitse her taraf offf korkun o zaman.
garsonların yüzlerinin devlet memuru gibi " niye geldin lan " tipinde olmasından.
Kuver ücreti almasıdır.

Ulan yemek pahalı olabilir, içecek pahalı olabilir, vale ücreti olabilir bunlar inanın koymuyor ama o kuver yok mu o kuver onu ödemek ağrıma gidiyor.
Suyun cam şişede gelmesi.
Görselliğiyle dikkat çeken bayan elemanlar çalıştırmasıdır.