bugün

öyle anlar vardır ki kadın denen varlığı çekilmez yapar. yatakta poposunu dönmesi değildir o an. bin türlü cilvesi hiç değil. makyaj vs. geçin böyle şeyleri bunlar güzel.

bir kadını çekilmez yapan olay anı, insanın beyin hücrelerine vıy vıy diye işleyen o sesini bir türlü kesmemesidir. bu an bir erkeğin ayağa kalkıp wc ye girip duvarda asılı duran aynanın tam ortasına bir yumruk çakıp elini kan içinde bırakmasına denk düşer. ulan erkek denen objenin taşaklarını yesinler yahu. geyik varsa o ses tonundaki kalınlığa kurban olayım denir. gülmesi bile rahatsız edeci değil açık ve seçik her şey. o ses adama yumruk attırmaz en fazla kes dedirtir.

misal bir doğum muhabeti erkekler arasında nasıl konuşulur;

-abi benim hanım doğum yapacak 4 gün gecikti endişeliyim,
-yapma ya! yapabileceğim bir şey var mı dostum.
cevap budur,
bu işte olay bitti. fakat bu muhabbet iki kadın arasında geçiyorsa insanı çileden çıkaracak noktaya gelir.

hadi diyelim bu kadınsı bir mesele ve abartıyorlar. yok arkadaş, her şeyde ama her şey de bu böyle. ve hatta öyleki insan bazen yazınsal alanda bile bu rahatsız ediciliği duyumsar.

işte bu yüzden hep erkek gibi kadınlarla hayatı paylaşmak gerek .mına koyayım. gerektiği yerde muhabeti kesip bir sus diyenini. kendi başına bazı şeyleri yaşamasını bilenini. laf taşımayanını. alt katta oturan komşunun köpeğinin bokunun dedikodusunu yapmayanını.

nokta
uyandıktan sonraki ilk 5 dakikalık zaman dilimidir.
(bkz: pınar nooldu)
adet dönemi hemen öncesindeki andır. insanın iflahını sikerler.
işyerinde biriyle tartışıp çıkışta sizle buluştuğu an, veya onsuz özellikle içinde tanımadığı kişilerin olduğu bir arkadaş grubunuzla bir yere giderkenki telefon konuşmanız..
(bkz: vermek için nazlandığı andır)
(bkz: gavur eziyeti dedikleri bu olsa gerek)
sarhoş oldukları an.
kızgın bir anında, anırmak suretiyle bağırması.
dedikodu yapmaya başladığı an.
canınızın sıkkın olupta, dırdırlarına maruz kaldığınız anlardır. çekilmezler.
kendinin bile çekilmez olduğunu bildiği an.
boş ve sürekli konuşan bir kadına hemcinsleri olarak ben bile tahammül edemiyorumki allah eşine, dostuna, çoluğuna, çocuğuna yardım etsin. bi sus teyze bi nefes al, offf...
tartışmaya başladığınızda haksız olmasına rağmen lafı iğne deliğinden geçirip kendini haklı çıkardığında hiç çekilmez. laf oyunlarıyla olayı unutturup fil hafızaları sebebiyle geçmişte yaptığınız ve o konuyla alakası dahi olmayan bi' hatanızı ve olayınızı önünüze koyarlar.
seksten sonraki ilk yarım saat.
playsteyşın oynarken kapat artık sunu dediği andır.
+dur bi yav final maçı...
sevişirken hareketsiz yatan kadının, sevişme sonrası surat astığı andır.
yeni aşık olduklarında hiç durmadan bahstme isteği duydukları zaman. konuyu değiştirmk istersiniz ama mutlaka aşka gelir o konu. bir de ayrılık sonrası ağlamalarımız vardır ki hiç çekilmeyiz.
sinir krizi numarası yaptığı andır.
espri yaptığını zannedip o igrenç şeyle eğlenirken ''ee hadii sen niye gülmüyon'' bakışı varya işte o an içinden ''vay ben ölem'' * diye geçirdiğin andır.
kavga edilmeyecek bir başkasının kadını olup dırdır ettiği zamanlar.
'repeat' moduna geçtikleri andır. bir şeye kızdılar mı periyodik aralıklarla aynı şeyleri tekrarlarlar. aynı sözcükleri tekrarlamadıkları anlarda da farklı kelime ve cümlelerle kafa ütülerler.
telefonda bir dakikadan sonraki zamandır.
çenesinin durmak bilmediği an.
alışverişe başladığı zamandır.
saçını taradığı andır.