bugün

yıldız diyor. tilbe. el adamı şarkısında. bundan yıllar önce. aynen şöyle;

"aynı değil her baharın çiçeği dalı
ellerini hangi su yıkar ortalık malı"

sen ne yaptın kendine be yıldız? nereden nereye! n'aptın kendine be deli kadın!
iltifattır kimine göre...
ortalık malı erkek ortalık malı kadından daha çok bulunur aslında... her gece kulüplerde, içki şişelerinin dibinde, kaybolmuş ruhunu arayan nice kart zamparalar, nice kullanılmış genç bedenler var. gaylere jigololuk yapmak üzere geceliği 5-10 tl den satılan vücutlardan mı dem vurmalı, zihnindeki tecrübeleri bu tür davranışlara yönelmemesine yetecek ruhu piç yaşlı insanlardan mı yoksa?

bir kadın bir erkeğe ortalık malı der...

der çünkü; bir erkek de kendine, bedenine ve ruhuna orospu muamelesi yapmamalıdır. bir değeri olmalıdır. önüne gelenle her özelini paylaşmamalıdır. bir erkek de bedenini hoyratça kullanmamalıdır bana göre. skor peşinde geçen zamanlar ya da türlü türlü ellerin dokunduğu vücutların sahipleri gün olup da, geri dönüp "ne yaşadım?" diyeceği vakit bu beyhude çabalar onların anıları olmayacaktır.

yine söylüyorum:

bir kadın bir erkeğe ortalık malı der... o erkek eğer hakediyorsa bunu; bunu söyleyerek çok da büyük bir hakaret eder...
bir erkeğinb kadına ortalık malı demesi kadar normal bişeydir. kadının ortalığı varda erkeğin yok mu? elbette var. erkeğin orospusu kadınınkinden daha beterdir.
kazık atılmış bir kadından beklenen laftır.hıncını alamaz böyle ağar söz söyler.ortalık malı olana söylenir tabi..