bugün

Erkek mantığıyla düşünürseniz anlayamazsınız.
Kadınlar henüz kendilerini anlayamamışken sanırım beyhude bir çabadır,erkeğin kadını anlamaya çalışması.
zor bir eylemdir.

ama imkansız değildir. sadece sormaktan çekinmemek gerekir. bazı şeyleri nasıl konumlandırdığını düşünmek yerine sorarak öğrenmek ve bu sayede empati yaparken daha doğru bir pencereden görmek. zordur çünkü sık ve büyük değişiklikler olabilir konumlandırdıkları şeylerde. biz erkekler hızlı hareket ederken, kadınlar hareketleri düşüncelerinde ya da hislerinde gerçekleştirir. dışa vurumlarını beklemek handikapımızdır.
erkek kadına der ki: beni severek anla-- ki ben seni anlamadan seveyim.
Yıllardır ne yazık ki dikiş tutturamamış bir erkek olarak sayısız kız arkadaşım oldu.

ilişkilerin her zaman ilk yani cicim ayları çok güzel geçer. Daha kişilerin gerçek yüzlerini görmezsiniz. Sonrasında ise ne zaman ben o kadını anladığımı düşünsem aslında onunla ilgili hiçbir şey bilmediğimi görüyorum. Sonrasında ise ayrılık oluyor. Kadınların doğaları erkeklerinden çok daha farklı. istersen yüzlerce ilişkin olsa nafile. Bu hani kadınlar üzerine kitap yazan erkekler var ya onların hepsi kadını anladığını sanan meriçler. Seni seviyorum der yarın terk eder. Terk edeceğini bildiğin kadın sana hayatının fedakarlığını yapar. Gibi gibi. Bir kadını anlamak bir insanı anlamaktan zor. Onun yerine erkekleri anlamak çok daha kolay. Sevgili hep gidiyor. Ya da sen onu bırakıyorsun. Ama dostun hep yanında. iyi ki varlar.
Yanlış yapıyorsunuz. Kadınlar anlaşılmak için değil, eğlenmek için varlar.

Anlama uğraşı kaçınılmaz olarak hüsran. Anlasan da hüsran, anlamasan da.
anlamak istemediğimdir. bana ne onlar beni anlasın.
Anlamanıza gerek yok. Sadece onu dinlemeniz yeterlidir. Dinleyin ve farkı görün.
Mümkün olmayan durum. Evet.
Atomu parçaladım ama kadınları anlayamadım
-Einstein
Kaynak:
Götüm
Açık ve net kendimi ifade ettiğim halde gene anlamıyorlar bence sorun erkeklerde.
Gereksiz gözde büyütülen bir anlama sürecidir. Sınavda ilk içinizden gelen şık gibi sezgilerinizle yoklaya yoklaya gidin işte. "Şu kadınlar da bilgisayar gibi ağğbi ehehe mehehe" muhabbeti de sıkmadı mı yani. Kadın erkek fark etmez herkes bir başkası / başkaları için köpek gibi farkında olur, gizemli olur, şeffaf olur, saydam olur, gözle görülür ama elle tutulmaz olur, stratejist olur, karmaşık olur, yeri gelir hiç olmaz, birden bire ya da yavaş yavaş silinerek yok olur. Yeteri derecede sebep varsa herkes herkes için bir şeyler olur. Bunu tek bir cinsiyete indirgemek de ne bileyim artık yani. Salın artık.
Herr insan farklıdır cinsiyeti farketmez ama genelleme yapmak gerekirse genel olarak erkekler biraz daha objectiflerdir.
dinleyebilirsen belki kolay da iş kafayı verip dinleyebiilmek.
kendimi bile zor anlıyorum, allah beylere sabırlık versin.
Aslında zor denmesi erkek ve kadın beyni arasındaki farktan gelir. Bunun zeka ya da kapasiteyle bir ilgisi yoktur. Sadece erkekler olaylara daha objektif ve de yüzeysel bakarlar ve sonuç odaklıdırlar. Kadınlar ise hem daha duygusal hem de daha ayrıntılı sebep - sonuç odaklı ve bunu 10 adım sonrası için düşünüp farklı kombinasyonlar türetip her biri için ayrı alternatifler üretebilirler. Yani erkek için sonuç kadın için ise sonuca giden süreç önemlidir.
the red pill size bu konu da çok yardımcı olur.

https://www.reddit.com/r/TheRedPill/
Anlamana gerek yok anlaşılmaz ol yeter.
Bir insanı anlamak gibidir aslında. Ne kadınlar ne erkekler öyle zor varlıklar değildir. insan sadece kendini anlaşılmaz kılmayı seven, egosuna yenilen, melankoli denizinde bir damlayken, koca denizi kendi sanan, en büyük acı ya da kayıp kendisinin zanneden ve buna bir çok örnek verebilirim. Bir kadını anlamak, kendini anlamaktan başlar. Sen kendini anladıkça, karşındaki karmaşıklıkta çözülür.
Hayatın şifresini çözmekle eşdeğer bence.
Kendi kendini bile anlayamazken.
erkek kadına der ki: beni severek anla-- ki ben seni anlamadan seveyim.