bugün

atatürk'ün türk milletine önder olarak kurulan cumhuriyettir. memleketi düşmandan kurtarmak için yapılan bütün savaşları, dökülen tüm kanları, daha 12 13 yaşında toprağın altına giren delikanlıları unutmaktır. ora bura taşlanıyor diye, bir kaç molotof kokteyli atılıyor diye yasalar çiğnenerek ysk geri adım atmıştır ve binlerce şehidimizin kanını yerde bırakmıştır.

sabır.
korkan değil harekete geçmek için doğru zamanı bekleyen devlettir.

zira, baltalarımızı gömdük ama gömdüğümüz yeri unutmadık.
klavye başında göt büyütmekle devletin kurtulamayacağı gerçeğiyle ilişkisi olandır.
korkmaktan ziyede bulaşmak istemediğini düşündüğüm devlet. ben bu işi anlamadım o ayrı. önce adamlara yasak koydun doğuda kızıl kıyamet koptu ve ne olduysa aday olabilecekleri açıklandı. hadi diyelim evrak eksikti cart curt. ama terör yandaşlarına tam da korktuk izlenimi verildi. şimdi onlar 'söke söke aldık.' deseler hak değil mi?
hükümetler gelip geçicidir. devlet kalıcı, daimidir. korkan bir türkiye cumhuriyeti yoktur, oy telaşına düşmüş insancıklar vardır.

evet;

devletin belediyesine ait iş makinalarıyla saldırmak büyük bir cesaret örneği. buna karşı duramamak da büyük bir korkaklıktır. yalnız bunu, türkiye cumhuriyeti' ne yakıştırmakta yanlıştır.