bugün

maddi durumu iyi olmayan gariban ailelerin çocuklarına tarihte görülmemiş maddi yardımlar bütünüdür.

ilköğretime devam eden erkek öğrenci için aylık 30, kız öğrenci için aylık 35 ortaöğretime devam eden erkek öğrenci için 45 kız öğrenciler için 55 tl ödenmektedir. bunuda ak parti iktidarı gerçekleştirmektedir.bu kapsamda ilk ve ortaöğretimde bugüne kadar oplam 1 milyar 700 milyon tl eğitim yardımı yapılmıştır. bu boru mudur?
birçok öğrenci için umut kaynağı birçok ana baba için yüreğe su serpen az da olsa cebi rahatlatan yardımlardır. allah razı olsundur. daha fazlası gerekir. durmak yok yola devamdır.
en iyi icraatlarından biri. gönülden destekliyoruz başbakanımızı.
parasız eğitim istiyoruz diye pankart açan öğrencileri 1 yıldan fazladır hapiste tutan başbakanın göz boyamak için icraatı.
lan madem eğitimi bu kadar destekliyorsun o zaman neden bir "hak" olan eğitimi parasız yapmıyorsun? diye sormazlar mı adama...
sus payı!
(bkz: aylık 220 tl olan kredinin 350 olarak ödenmesi)
sosyal politikadır. devletler sosyal devletim diyorsa durumu iyi olmayanlara para aktarıp imkan verirken imkanı olandan bu parayı almak zorundadır. dünyanın hiçbir yerinde üniversiteler parasız değildir. hatta üniversiteye girmek için tonla para harcarsınız. yanlış politikalarla herkesi üniversiteli yaparsanız bu iyi birşey değil. yıllar önce üniversitelerde öğrenim kredileri ile sadece gidip bir akşam yemeği yiyebilirdiniz. şimdi üniversitelerde verilen krediler asgari ücret kadar. harçlar ise parası olmayanın zaten devletçe ödediği bir sistem. paranız varsa harç alırlar.
Tamamıyla göz boyamaktır. Kendisine oy olarak geri dönmüştür. Zira duyumlarıma göre Pendik'te eşinin üstüne bir kaç benzin istasyonu ve de yeni yapılan marina vardır. Bu sadece benim Pendik'te duyduğum bir söylentidir. ( Gerçeklik payı ne kadar bilmiyorum. Sadece orada çalışanlardan ve Pendik'te oturan akrabalarımdan aldığım bir duyumdur. ) Ama ister istemez insanda " bir bana bir halkıma " mantığını düşündürür.
burs ve kredilere zam yapsa son derece iyi olcak fakat asıl önemli konu 97 tl olan kyk yurtlarında bir iyileştirme çalışması yapılmalıdır batakhaneye dönmüş durumda .