bugün

15 yaşındaki ordu ticaret lisesi öğrencisi. kendisinden üç yaş büyük olan bir kişi tarafından taciz edildi. sapıktan kurtulmaya çalışan genç kız, çevredekilerden yardım isteyince sapık kendisine saldırdı. kız ile sapık arasında yaşanan boğuşmada sapık, kızın boğazını bıçakla kesti. saldırgan kaçtı. binnaz yılmaz, ambulans ile ordu devlet hastanesi ne kaldırıldı. boğazına 14 dikiş atıldı.

saldırgan kısa sürede yakalandı, mahkeme serbest bıraktı

polis tarafından aranan saldırgan b. a. ise kısa süre sonra polis tarafından gözaltına alındı. çocuk şubesi tarafından sorgulanan saldırgan, genç kızı tanımadığını söyledi ve '' neden bunu yaptığımı bilmiyorum'' dedi. polisteki sorgusunun ardından mahkemeye çıkarılan saldırgan, sabit ikametgahının bulunması ve önceden sabıkası olmaması sebebiyle tutuksuz yargılanmak üzere salıverildi.

baba yılmaz: o zaman biz de yapalım, akşam bıçaklayalım, sabah bıraksınlar

binnaz yılmaz ın babası 41 yaşındaki yaşar yılmaz karara öfkeliydi. baba yılmaz adliyeye gitti ve olayla ilgili bilgi aldı. baba yaşar yılmaz '' neden bırakıldığını sordum. ancak oradakilerin bizimle aynı niyette olmadıklarını öğrendim. saldırgan sokakta serbest dolaşıyor. o zaman biz de aynısını yapalım, akşam bıçaklayalım, sabah bıraksınlar. bu işin peşini bırakmayacağım. her şeyimi satıp avukat tutup saldırganın cezalandırılması için elimden geleni yapacağım'' dedi.

kaynak: sol haber portalı**.