bugün

selamın aleyküm.

yukarıda eretna devleti demiş birisi, erzincan ve havalisi eretna devleti'nin toprağıymış.

ulan senin eretna dediğin devletin ömrü ne kadardı haberin var mı? 50 sene bile değil, toplamda 45 sene.
yani anadolu'daki varlığı 45 sene ile sınırlı bir devlet için "buralar eretna devleti toprağıydı" demek cahillikten öte bir şeydir.

zaten bunu diyen arkadaş da cahilliğinden dolayı değil, türk düşmanlığından dolayı söylemiş, ki kendisini tanıyoruz bu söylemleri sürekli yapıyor.

bakınız osmanlı da zaten "kayı" olduğunu söylemiyor, kayı dediğimiz oğuz'un 24 boyundan biridir ve aşiretlere ayrılmıştır, karakeçililer, sarıkeçililer, atçekenler, saçıkaralılar, haculular, kızılkeçililer ve kurtlular bu aşiretlerin başlıcalarıdır, osmanlı hanedanı da karakeçili aşiretine mensuptur ve karakeçili aşiretinin anadolu'da dönüp dolaştığı devirlerde konup göçtüğü coğrafyalardan biri de erzincan yöresidir.

şimdi ben karakeçili dedim ya, "ya karakeçililer urfa'da bir kürt aşireti" de diyebilir bu arkadaş, urfa'daki karakeçililer kürtleşmiş bir türk topluluğu olup, ertuğrul gazi'nin öz be öz akrabalarıdır aslında.

konu binali ile ilgili, ben binali beyi sevmiyorum, sadece yukarıdaki bir kürtçüye cevap vermek için geldim.

eyyorlamam bu kadar.
Ne fark eder hepsi köylü minvalinde insanlar.