bugün

otorite'nin veya sermayenin halkın bilmesini istemediği şeylerdir.

misal:

ptt & telekom çalışanları her yeri telefonla beleşe arayabiliyor, hatta bu olanağı emeklilerine de ömür boyu veriyorlar. o yüzden yurtdışında filan düzenli görüşeceğiniz bir akrabanız, askerde bir sevgiliniz filan varsa, bence bir ptt çalışanı ile yakınlık kurun...

hastane, havaalanı gibi yerlerde yapılan anonsların çoğu aslında kod mesajdır. yani diyelim ki doktor cemil 2.kattan isteniyorsunuz anonsu yapıldığında aslında güvenlik 2.katta problem var hemen gel demektir, ya da sabri sarıoğlu resepsiyonda bekleniyorsunuz dendiğinde, resepsiyonda yangın çıkmıştır, millet telaşa verilmesin diye kodlu anons yapılır.

bankaların, firmaların çağrı merkezlerinde sizinle görüşen müşteri yetkililerinin isimleri, söyledikleri isimler değildir. Hepsinin kod ismi vardır. Gerçek isimlerinin söylenmemesinin sebebi daha önce psikopatlar yüzünden birkaç adliyelik olay yaşanması sebebiyledir.

-buyrun efendim ben merve, size nasıl yardımcı olabilirim?
-hadi lan oradan, uludağ sözlükten öğrendim o olayı, gerçek ismin ne onu söyle!!!
Milletin sizsen saklamak istediği şeylerdir.
millete en düşük hızlardaki interneti dünyanın en yüksek fiyatından kakalayan telekomda, ttnette teknik serviste çalışanlar, kendileri en yüksek hızdan interneti evlerinde beleşe kullanıyorlar. hatta talep eden arkadaşlarının hatlarına da kısa süreli limitsiz en yüksek hızı basabiliyorlar (tabii o kişinin hattının teknik olarak desteklediği hızı). Bunu çakılmasın diye birkaç saatlik, yarım günlük filan yapıyorlar, sonra kapatıyorlar. O sırada terabaytlar son hızda indira gandi oluyor tabii...
sıcak duşun zararlı olduğudur.

türkiye gibi 3.dünya ülkelerinde şehir su tesisatları ve boruları pek de sağlam ve yeni olmadığından suya modern bir ülkede olmayacak şekilde haddinden fazla klor konur, mikroplar ölsün diye. bu durum duşa girip, sıcak suyu açtığınızda sudaki klorun buharlaşarak kanserojen klorür olarak solumanıza yol açar. o yüzden bu buharlaşmayı önlemek açısından ılık su ile yıkanmak gerekir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar