bugün

evet arkadaşlar. bu başlığı açarak nickini yazdığım yazara artı bir popülarite kazandırdığımın farkındayım. ama artık bunu yazmanın zamanı geldi. çünkü bilisiz hiçbirşey yapmadan, sadece anlamsız,tutarsız,cahilce entryler giderek, sağa sola saldırarak gündem olmaya çalışırken, ve fikir üretemeyen bir yazarken sayfalar dolusu nick altı girdisi ile aslında gündem olmak arzusunu gerçekleştirmiş oluyor. zaman zaman bende bu oyuna geldiğimi biliyorum.

şimdi neden nihat doğan örneğini verdiğimi açıklıyorum. hepimizin bildiği gibi nihat doğan bir zamanlar seda sayan'la aşk(!) yaşayarak ülke gündemine oturmuştu. daha sonraları bütün tv kanallarında programlar yapmış, yazılı medya da haberleri çıkmıştı. nihat doğan'ın şöhret tutkusu bununla yetinmesini engelledi. yani siyaset konuşmaya başladı nihat. kendisini muhattap dahi almayacak konumda olan kişilere hakaretler etmek, twitter'den tanınmış kişilere ayar vermeye çalışmak onu hep ülke gündeminde tuttu. kendine filozof demesi, onun iddiasını önemsemeyenleri önemsemeyecek kadar şişirmişti egosunu. baktı ki, siyaset konuşmak bu toplumda şan,şöhret olmanın sihirli bir kapısı.. aklını kullandı; "açıl susam açıl".

kendisini bir partiye yamayınca, "beni kimse siklemiyor" derdi kalmayacağını düşünmek itiraf ediyorum zeka işiydi. şimdi onu gerçek bir fikir adamı, bir yol başçı olarak kabul eden milyonlar var. bilisiz de nihat doğan taktiğiyle uludağ sözlük gündemini işgal ediyor. yalanlar, iftiralar ve her türlü provokasyonlar bilisiz'in yöntemleri arasında. fikir üretme sıfır, münakaşa yeteneği sıfır, eleştiri kabul etme desen zaten yok. ama adam bir şekilde adından söz ettiriyor. bilisiz'in nihat doğan politikası şimdilik tıkırında işliyor.

eminim bu yazdıklarım ona, kendisinden başka kimsenin anlayamayacağı orgazm dakikaları yaşatıyordur. çünkü dediğim gibi, adamın derdi sevilip sayılmak, ya da daha açıklayıcı bir tabirle, "siklenmek" değil ki, adam sadece adından söz ettirmek istiyor. popüler olmak onun tek arzusu. nick altına küfür bile etseniz zevkten 4 köşe olur. bu kadar da net konuşuyorum; bilisiz uludağ sözlüğün en omurgasız yazarı'dır. son olarak başlığı tekrar ederek kapatmak istiyorum;

bilisiz uludağ sözlük'ün nihat doğanı'dır.
uludağ sözlük'ün fatih ürek'lerinin ortaya koyduğu önermedir.
nihat doğan provakatör olmadığı için yanlış olan önermedir.
nihat doğan bile yanında bilgili ve kültürlü kalır. binlerce entry girmiştir bilgi verdiği adam akıllı doğru bir şey yazdığı entry sayısı 5-10 geçmez. onlarda mesela eczane başlığı ise "ilaç almaya yarar" minvalindedir.