bugün

insanların neden bilgisayar başında saatlerini geçirdiklerini açıklayan nedenlerdir. tabi burada bilgisayar aslında bir genellemedir, playstation'u da katabiliriz içine, xbox'ı da öteki konsolları da.
basit olabilir bu nedenler, can sıkıntısında yapılan şeyler'e örnek gösterilebilir belki. zaman geçirmek, eğlenmek, aktivite vesaire.

ben sana benimkileri anlatacağım dostum. ilk canım sıkılıyor diye oynuyorum sanıyordum, başkaymış esasında.
biraz çok konuştum, sıkılırsın belki, fonda çalsın; https://www.youtube.com/watch?v=R8MzHqkNBwo

bu sıralar hayatımda en yoğun en çok yaptığım şey bilgisayar oyunu oynamak. en iyi becerdiğim de.
bi kere oyun kolay aga, çok kolay. en zor oyun bile kolay.
giriyorsun. "new game".
ne kadar kolay yeni bir başlangıç.

ya da "continue"
istersen bir yıl sonra gelmiş ol.

ya da online oynuyorsundur multiplayer. yeni bir sunucu; "join".

oyunda mısın? güzel.
ne kadar kolay lan önemli biri olmak, takım arkadaşının götünü kolla, bomba at, ateş et, en çok zombiyi sen vur, kimseyi geride bırakma.
listede en tepedesin, en çok asist de sende, baya adam ölmek üzereyken kurtardın.
iyisin.
onlar da iyi. tam ölmek üzereyken sen peşinden koşturuyor beş tanesi sana heal basmak için.
lan kalabalığı kaybettim öleceğim dediğin anda üzerine koşan zombinin kafadan vurulmasıyla anlıyorsun götünü kolladıklarını.

olm biliyorum sahte şeyler belki iyi güzel de,
ben moralim bozuk desem beş tane adam bulamam neyin var diyecek.
diyenler de "takma kafana" ile geçecek zaten, "boşver" diyecek.
hangisi sahte, kime göre sahte, neye göre sahte?

her zaman böyle olmuyor tabi, bazen sadece "olmuyor", yapamıyorsun.
ölmüyor amk zombileri.
rezil oluyorsun takıma, sevmiyorlar seni.
"disconnect"
yeni bir sunucu, yeni bir başlangıç.
sevilmeyecek gibi mi?

ötesi de var tabi, hiç gününde değilsen
Quit var orada.
bazı oyunlarda exit'tir bu ama onların amına koyim.
quit onun aslı.

quit aga, net, kolay, basit.
bırak, ayrıl, vazgeç.
yapamıyorum diyorsun, siktir olup gidicem diyorsun.
rahat bırakıyorlar ne bi soran var lan nereye diye, ne de gel be olm tarzı saçma bi samimiyet kuran var.
git, yine gelirsin. biz hep bekleyeceğiz seni burda.

gerçek hayatta da quit olsaydı ya keşke.

quit ne idüğü belirsiz sevgilim, seviyor musun sevmiyor musun anlamıyorum. ve sana güvenmiyorum.
quit kanka, bazen o kadar da kanka gelmiyorsun amk.
quit ev, quit iş. bu sorumluluk çok lan bana.

quit hepinize, bi siktirin gidin. oyun oynayacağım ben.