bugün

bir babanın yaşayabileceği en büyük acıyı, travmayı yaşamış adam.
eğilmiş, az sonra fişi çekilecek kızının yanaklarından, alnından öpüyor adam.
nasıl bir dünyada yaşıyoruz arkadaş. nasıl bir kaostur şu etrafımızda yaşanan, olan biten, anlayamıyorum. nedir bu hayat denen şey?
birisi burda, şu sözlükte; fakir kadınların hepsinin orospu olduguna dair bir şeyler yazıp gönlünü hoş ederken, diğer yanda babanın biri 7 yaşında ölmüş kızının sıcak yanaklarına veda ediyor. bu adalet denen şey nasıl bir şey.
Allah kimsenin imtihanını evlatlarıyla yapmasın.
(bkz: Adam haklı beyler)
baba için beyin ölümünden ağır durum olsa gerek..
henüz bekarken evlat acısının nasıl bir şey olduğunu aklıma getirirdim. ama aklımın alması mümkün değil. evladım bile yoktu ki evlat sevgisini anlayayım.

evlendim 2 çocuğum var artık. evlat sevgisini öğrendim. ama evlat acısı çekmediğim için ne demek olduğunu hala bilemem. çeken bilir. çeken en büyük acı diyorsa allah düşmanımın başına vermesin. anne acısını gördüm. hala çekiyorum o acıyı. evlat acısı aklımı alır maazallah.

ama bunun adaletle ilgisi yok. dünyanın gerçeği. kaçarı yok. hepimiz gideceğiz. doğup da ölmeyen yok. ama 7 yaşında ama 107 yaşında herkes ölecek. önemli olan arada yaptıklarımız. ahirete giderken yanımızda götürdüklerimiz. ve dahası arkamızdan gelenler.

her şey imtihan sonuçta. o babanın kızının vefatına vereceği tepki ile sınanması en ağır imtihanlardan biri. geçerse ne mutlu ona. isyan etmezse ne mutlu ona. allah cennetinde buluşmayı nasip etsin kızıyla.

sözlük yazarı trollün örnek verilen entryisi de dünyada bıraktığı eseri olarak onun sınavı. o da onun arkasından gelecektir. gönlünü ferah tut.
dünyadaki en büyük acıyı tatmış babadır.
düşünsenize; şehit olsa, vatan için öldü dersiniz. kaza olsa kader dersiniz. ama bu durumda makinaya bağlı ya da değil; yaşayan kızının fişini o adam çekti. kendiyle muhasebesini düşünün...
doğduğu gün birşey olur diye bebeğini kucağına almaktan korkan adamın yıllar sonra kızının ölüm fermanını vermesi... odasının boş kalması, evde sesin soluğun çıkmaması...

allah sabır versin.
evlat acısının en taze ve en olmayasıca anlarını yaşayan babadır.
entryler arasında göz yaşlarım süzülüyor adeta.
(bkz: sözlükte duygu seli)
bir insan olarak yaşayabileceği en büyük acıyı yaşayan insandır. Kan düşmanımın yaşamasını istemediğim anı yaşıyordur. Allah kendisine sabır versin, kimseyi evladı ile sınamasın...
amk.munun dünyası böyle kahpe işte.
allah yardımcısı olsun.
kıznın organlarını bağışlamış ve şırnakta daha önce rastlanmayan bir durum.
başka bedenlerde yaşatacak kızını.
önce başı sağolsun, sonra da helal olsun!
sayfalarca yazsam saatlerce konuşsam da yaşadığı acıyı biraz olsun tarif etmem mümkün olmayacak babadır. insanın yavrusunu son defa öpmesini kim anlatabilir ki ?
Haberdeki fotoğrafı görünce göz yaşartan durumdur.
acı bir hayat dersidir..

görsel